رودبار جنوب کرمان – شلاق زدن دانش‌آموزان به‌خاطر ناتوانی در پرداخت شهریه + فیلم

201610117227802580411-222

در یک اقدام ضدانسانی در حکومت آخوندی، مدیر مدرسه روستای «مختار‌آباد» شهرستان «رودبار جنوب» در استان کرمان، برخی از دانش‌آموزان این مدرسه را به‌خاطر ناتوانی والدین آن‌ها در پرداخت ۳۰ هزار تومان شهریه، «شلاق» زده و از مدرسه اخراج کرده است.

سایت پاسدار رضایی موسوم به «تابناک» روز یک‌شنبه (۱۸ مهر) گزارش داد: «م. م» مدیر این مدرسه «همه دانش‌آموزانی که توان پرداخت شهریه را نداشتند با زدن هشت ضربه شلاق تنبیه و در ادامه آن‌ها را از مدرسه بیرون کرده» است.

خانواده برخی از این دانش‌آموزان نیز خبر «تنبیه» فرزندان خود را تأیید کرده و «نسبت به فشار وارده از سوی مدارس برای دریافت پول اعتراض» داشته‌اند. آن‌ها گفته‌اند «شرایط اقتصادی به‌گونه‌یی نیست که بتوانند از پس هزینه‌های کمک به مدارس برآیند.»
بر اساس فیلمی که روز شنبه ۱۷مهر منتشر شده است، تعدادی دختر با معرفی خود به‌عنوان دانش‌آموزان این مدرسه، می‌گویند از سوی مدیر مدرسه «شلاق» خورده‌اند.

به نوشته رسانه‌های حکومتی خانواده‌هایی که پول تهیه لوازم‌التحریر و وسایل مدرسه را ندارند، مجبور می‌شوند با قرض یا فروش لوازم منزل پول ۳۰ هزار تومان درخواستی مدیر مدرسه را فراهم کنند.»

«شلاق زدن» دانش‌آموزانی که والدین آنها ناتوان از پرداخت پول به مدرسه هستند، اقدامی ضدانسانی است که جز در نظام غارتگر ولایت‌فقیه در هیچ‌کجا سابقه نداشته است.

 

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *