رویترز: تنش آمریکا با رژیم ایران در نقطه جوش است

مانور نظامی رژیم ایران - آرشیو

مانور نظامی رژیم ایران – آرشیو

مقامهای آمریکا روز چهارشنبه به خبرگزاری رویترز گفتند ایالات متحده بر این باور است که رژیم ایران در حال آماده‌سازی برای اجرای یک مانور نظامی عمده در خلیج‌فارس در روزهای آینده است. به‌نظر می‌رسد این رژیم در حالیکه تنشها با واشنگتن تشدید شده، زمانبندی مانورهای سالانه خود را جلوتر کشیده است.

خبرگزاری رویترز ۱۱مرداد۹۷

واشنگتن- مقامات بالای رژیم ایران هشدار داده‌اند که تهران به آسانی در مقابل بسیج ایالات متحده برای خفه کردن صادرات حیاتی نفت خود کوتاه نخواهد آمد.

فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا تأیید کرد شاهد افزایش فعالیتهای رژیم ایران در تنگه هرمز است که یک گذرگاه استراتژیک دریایی برای صادرات نفت است و سپاه پاسداران تهدید به مسدود کردن آن کرده است.

آمریکا از نزدیک نیروهای رژیم ایران را تحت نظر دارد

سرهنگ نیروی دریایی بیل اوربن Bill Urban سخنگوی فرماندهی مرکزی که مسئولیت نیروهای نظامی ایالات متحده در خاورمیانه را به‌عهده دارد گفت: «ما در جریان تحرکات افزایش یافته دریایی رژیم ایران در محدوده خلیج‌فارس، تنگه هرمز و خلیج عمان هستیم».

اوربن اضافه کرد: «ما از نزدیک در حال مانیتور کردن اوضاع هستیم و به کار با شرکایمان برای تضمین ناوبری آزاد و جریان آزاد تجارت در آبهای بین‌المللی ادامه خواهیم داد». او وارد جزئیات بیشتری نشد

ولی مقامات ایالات متحده که بشرط ناشناس ماندن صحبت می‌کردند به خبرگزاری رویترز گفتند به‌نظر می‌رسد سپاه پاسداران در حال آماده کردن بیش از ۱۰۰کشتی و قایق برای مانورهای نظامی است و صدها نیروی زمینی نیز می‌توانند در این مانور حضور داشته باشند.

آنها گفتند این مانورها می‌توانند در عرض ۴۸ساعت آینده شروع شوند گرچه زمانبندی دقیق نامشخص است.

واکنش رژیم ایران به تشدید فشارهای دیپلماتیک و اقتصادی

مقامات ایالات متحده گفتند زمانبندی این مانورها به‌نظر می‌رسد برای ارسال پیامی به واشنگتن است در حال تشدید فشارهای دیپلماتیک و اقتصادی خود علیه تهران است. واشنگتن تاکنون از استفاده از نیروی نظامی خود برای مقابله تهاجمی با رژیم ایران و نیروهای مزدورش خودداری کرده است.

سیاستهای ترامپ تا این نقطه فشار قابل‌توجه علیه اقتصاد ایران وارد می‌آورد.

تظاهرات مردم ایران علیه فساد و وخامت اقتصادی

در حالیکه رژیم ایران در انتظار اعمال دوباره اولین سری از تحریمهای واشنگتن بعد از خروج ترامپ از توافق اتمی است، پول ایران این هفته سقوط بیشتری کرد.

در تعدادی از شهرهای ایران از شروع سال تا کنون در رابطه با قیمتهای بالا، کمبود آب، قطعی برق و اتهام فساد تظاهراتهایی به‌وقوع پیوسته است.

روز سه‌شنبه صدها نفر از مردم در شهرهای مختلف از جمله اصفهان، کرج، شیراز و اهواز علیه تورم بالا که بخشی از آن ناشی از تضعیف ریال است تظاهرات کردند.

بیشتر بخوانید

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *