زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج خواستار توقف شلاق زدن کارگران شدند

زندانیان سیاسی توقف شلاق222

چند تن از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج شلاق زدن کارگران معدن طلای آق دره را محکوم کرده و خواهان توقف این احکام شدند.
در قسمتی از نامه‌این زندانیان آمده است: «٣٧ کارگر معدن طلای آق دره را بخاطر اعتراضشان علیه اخراج و بی‌تامینی به شلاق کشیدند و این شلاق سرمایه‌داران بر بدن کارگران است که به بردگی تن نداده‌اند. شلاق زدند و موجی از اعتراض به‌پاشد. طوماری در اعتراض به این عمل شنیع قرون‌وسطایی به راه افتاد. تشکلهای کارگری بیانیه دادند و آن را محکوم کردند و اکنون کارزاری به راه افتاده است که ما نیز به صف این اعتراض تعلق داریم».
در ادامه این نامه آمده است: «باید خواستهای برحق کارگران معدن طلای آق دره فوراً پاسخ داده شود. این اولین‌بار نیست که شاهد صدور چنین احکام شنیعی در قبال کارگران و نه فقط کارگران، بلکه جوانان، زنان و مردم معترض دیگر بوده‌ایم. حرف ما زندانیان سیاسی، حرف ما مردم این است که شلاق زنی موقوف».
زندانیان سیاسی امضاء کننده این نامه عبارتند از: ابراهیم فیروزی، محمد جراحی، بهنام ابراهیم‌زاده، مهدی عظیمی، وحید موسوی، امین حسنوند سیار، حسن کاکاوند، مسعود عرب‌چوبدار، رضا کاهه، ایرج حاتمی، علیرضا فراهانی، بهزاد ترحمی، فرید آزموده.
بیشتر بخوانید:
به‌دنبال شلاق زدن وحشیانه کارگران معدن طلا در آق دره تکاب و دانشجویان قزوین و موجب نفرت جهانی و داخلی از این اقدام وحشیانه اکنون شاهد فرود آمدن پیامدهای آن بر پیکر نظام ولایت‌فقیه هستیم.
خبرگزاری حکومتی ایسنا به‌نقل از یک عضو مجلس ارتجاع از تکاب به اسم محبی‌نیا نوشت: «استفاده از شلاق آن هم به شیوه‌ای که در ملأعام باشد به دوران جاهلیت بر می‌گردد» این عضو مجلس ارتجاع در وحشت از انعکاس اجتماعی این عمل وحشیانه از آن برائت جست و دجالگرانه افزود: «شلاق‌هایی که در تاریخ همیشه بر بدنهای افراد پاک خورده و موجب ظلم به مظلومان شده است و متأسفانه در روزهای گذشته شاهد این ظلم به تعدادی کارگر زحمتکش در آق دره تکاب بودیم. از آنجایی‌که یکی از وجوه «منکر» استفاده از شلاق و ابزارهای اینچنینی در قبال قشر مظلوم است، پس باید از تکرار این اقدامات بازمانده از دوران جاهلیت جلوگیری کرد» .
این عضو مجلس ارتجاع پس از قضاییه آخوندی گناه را متوجه دولت حسن روحانی دانست و گفت: «تعجب می‌کنم که چرا دولت و یا دستگاههای نظارتی به‌صورت ویژه برای مشخص شدن ماجرا و مجازات عاملان وارد عمل نمی‌شوند. با برکناری یک مدیرکل آنچه بر بدنه جامعه کارگری و مردم آن منطقه روا شده است، حل نخواهد شد» .
شایان ذکر است روز گذشته آخوند اژه‌ای در وحشت از موج محکومیتهای داخلی نسبت به این اعمال وحشیانه و قرون وسطایی، به صحنه آمد و از شلاق زدن دانشجویان قزوین دفاع کرد، وی در گفتگوی مطبوعاتی گفت: «حکم صادره در این رابطه منطبق با آیین دادرسی بوده است و اگر کسی اعتراض دارد بگوید به چه چیز آن معترض است. » خاطر نشان می‌شود در روزهای گذشته در رسانه‌های هر دو باند حکومتی ضمن محکوم کردن شلاق زدن به کارگران و دانشجویان، هر باند این رفتار وحشیانه را به دیگری نسبت داد.
از جمله: روزنامه حکومتی وطن امروز وابسته به باندهای لباس‌شخصی خامنه‌ای: ۸خرداد: مشاور مجمع عالی نمایندگان کارگری با اعلام این خبر که حکم شلاق کارگران معدن طلای آق‌دره برخلاف مقابله‌نامه‌های ILO (سازمان بین‌المللی کار)، صادر شده است‌ ، گفت:‌ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با پرداختن به حواشی در مسائل دیگر از مشکلات کارگران و تأمین اجتماعی غافل شده است.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *