اعزام زندانی سیاسی محمود بهشتی لنگرودی با اعتصاب‌غذای خشک به بیمارستان

2016588815345079222

دژخیمان خامنه‌ای صبح امروز یکشنبه ۱۹اردیبهشت، زندانی سیاسی محمود بهشتی لنگرودی، معلم زندانی را که در اعتصاب‌غذای خشک به‌سر می‌برد، به‌دلیل وخامت حالش و خونریزی معده‌اش به بیمارستان منتقل کردند.
این زندانی سیاسی پیشتر در نامه‌یی اعلام کرده بود که هم‌چنان بر ادامه اعتصاب‌غذای خود مصمم است و تا دستیابی به خواسته‌های قانونی‌اش به اعتصاب ادامه می‌دهد.
لازم به یادآوری است: ”محمود بهشتی لنگرودی، سخنگوی پیشین کانون صنفی معلمان در اعتراض به حکم ۱۴ سال زندان خود از روز اول اردیبهشت ۹۵اعتصاب غذای‌تر خود را در واکنش به بی‌توجهی دژخیمان زندان به خواسته‌هایش از روز سیزدهم اردیبهشت تبدیل به اعتصاب‌غذای خشک شده است.
بیشتر بخوانید:
نگرانی زندانی سیاسی رونقی ملکی از اعتصاب‌غذای خشک زندانی سیاسی بهشتی لنگرودی
حسین رونقی ملکی، زندانی سیاسی که در مرخصی به‌سر می‌برد، با انتشار نامه‌یی نسبت به اعتصاب‌غذای خشک زندانی سیاسی محمود بهشتی لنگرودی، معلم زندانی ابراز نگرانی کرد و گفت: اعتصاب‌غذای خشک یعنی با آغوش باز به سوی مرگ می‌روی و جان آقای بهشتی در خطر جدی قرار دارد.

وی که خود تجربه اعتصاب‌غذای خشک را دارد می‌گوید: ”اعتصاب غذای خشک داستانش فرق می‌کند، لبان و دهانت خشک می‌شود و هر چه تلاش می‌کنی کمی فقط کمی گلویت را با آب دهانت‌تر کنی بی‌فایده است. پوستت چروکیده و خشک می‌شود و هر لحظه حس می‌کنی جثه‌ات را با فشار کوچک می‌کنند. استخوانهایت انگار مچاله شده‌اند و درد می‌کنند… اعتصاب‌غذای خشک که می‌کنی یعنی با آغوش باز به سوی مرگ می‌روی.’.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *