سخنرانی سناتور جوزف لیبرمن در کنفرانس مقاومت در سنای ایالات متحده – تالار کندی

liber-man222

سناتور جوزف لیبرمن
خیلی خوشحالم که اینجا هستم. روز ابری در واشنگتن دی سی است اما من میگویم که در این سالن خورشید می درخشد, به دلایل مختلف. در ابتدا باید بگویم که خیلی خوب است که باز هم در میان دوستان هستم. به نظر من, روز جدیدی برای یک ایران رها و با ثبات و آزاد در حال طلوع است, یک ایران مستقل و رها از حکومت آخوندها. این احساس من است و همین پیش بینی را امروز میکنم.

در ابتدا میخواهم با شرح داستانی شروع کنم که در ادامه سخنان سناتور مک کین است. من روز انتخابات به فینیکس رفتم تا در کنار جان (مک کین) باشم. و واقعا هم کارزار انتخاباتی سختی بود و بنابراین پیروزی بسیار شیرین بود. وقتی آماده میشدیم تا به سالن بزرگی برویم که جان در آنجا اعلام پیروزی کند و نتایج را بپذیرد, آنها مرا صدا کردند و معرفی کردند. و واکنش جمعیت واقعا فراتر از انتظار من بود. کسانی که در ردیف جلو بودند ابراز احساسات میکردند و من با خودم فکر کردم نمیدانستم هنوز در آریزونا اینقدر محبوبیت دارم. و بعد کمی بیشتر دقت کردم و دیدم همگی اعضای جامعه ایرانیان مقیم آمریکا بودند که از سراسر کشور آمده بودند تا به سناتور مک کین کمک کنند.
دوم, میخواهم خیلی کوتاه این را تکرار کنم که از زمان آخرین گردهمایی ما در اینجا تا بحال, ساکنان اشرف رها شده اند. شک نکنید که رهایی آنها یک پیروزی در برابر رژیم ایران بود. بنابراین, این یکی از دلایل دیگر است که من فکر مکینم خورشید بر روی این جنبش امروز می درخشد.
و آخرین دلیلی که میخواهم بگویم این است که انتخابات در آمریکا دارای عواقبی است. و باید صادقانه به کسانی که نمیدانند بگویم که من از وزیر کلینتون حمایت کردم. اما به شما میگویم که وقتی به موضوع ایران بر می گردد, تغییر از دولت اوباما به دولت ترامپ امیدوارکننده است. رئیس جمهور منتخب ترامپ نظرش را با صراحت در رابطه با قرارداد هسته ای با رژیم ایران اعلام کرده است. به بیان خیلی ساده او این توافق (اتمی) را یک فاجعه خوانده است و من هم البته با این نظر خیلی موافقم. او گفته که در بدترین حالت او حاضر است که این قرارداد را پاره کند. اما او قطعا آماده است تا وارد مذاکرات تازه شود. حالا ما به سمت دولت جدیدی میرویم که از قرارداد اتمی با رژیم ایران حفاظت یا دفاع نمیکند بلکه آن را به چالش می کشد و من امیدوارم که سیاست های داخلی رژیم ایران را نیز به چالش بکشد, همچنین سلطه طلبی و حمایت آن از تروریسم.
من میخواهم از تک تک شما تشکر کنم. بسیاری از شما از سراسر کشور به واشنگتن آمده اید تا در این جلسه شرکت کنید و اعلام کنید که بخشی از این مقاومت در برابر وضع موجود در ایران هستید. با این کار, من میخواهم بگویم که شما تنها در یک جلسه شرکت نمیکنید بلکه به باور من, بخشی از تاریخ خواهید بود که بدون اراده ننشستید بلکه فعالانه ایستادید در مسیر تاریخی طولانی و پرافتخار مردم میهن پرست و شجاع که برای آزادی جنگیدند و به آن دست یافتند, امری که خیلی اوقات برغم مشکلات بسیار محقق شد.
ما در کنار یکدیگر حالا وارد مبارزه تاریخی برای آزادی مردم ایران شده ایم, مردم بزرگی که تاریخ و فرهنگ افتخارآمیزی دارند, تا از دست رژیم شیطانی آزاد شوند که مردم و تاریخ و فرهنگ ایران را به گروگان گرفته است. اگرچه رژیمی که در تهران است و ما با آن می جنگیم ادعای مذهبی بودن دارد, به نظر من این کار تجاوزی بزرگ به مقدسات است. این رژیم مردم ایران را از حقوق بشر محروم کرده است. اکثر مردم مذهبی منجمله پیروان اسلام و قطعا ما در آمریکا که بیانیه استقلال داریم باور داریم که حقوق بشر بطور مستقیم هدیه ای از طرف خالق بشر یعنی خداست. به همین خاطر است که توماس جفرسون و بنجامین فرانکلین خیلی وقت پیش اعلام کردند که «مقاومت در برابر مستبدین, تبعیت از خداوند است». و با همین مضمون است که من عنوان «شورای ملی مقاومت ایران» را می بینم.
ما در چارچوب مقاومت در برابر رژیم فعلی ایران باید واقع بین باشیم. نمیتوانیم چشمان خود را در برابر اعمال آنها ببندیم یا گفته های آنها را نادیده بگیریم. اکنون تقریبا یک سال از اجرایی شدن قرارداد اتمی با رژیم ایران می گذرد, و یک سال و نیم از زمان انعقاد آن. اما من می پرسم که آیا تغییری در رفتار رژیم ایران ایجاد شده است؟ خیر اینطور نیست. رژیم ایران در زمان ریاست جمهوری روحانی که ادعا میکند مدره است اما در واقع اینطور نیست, همانطور که سناتور مک کین و سفیر ریس گفتند, مفاد توافق اتمی را نقض کرده است. آنها مفاد اساسی این توافق را نقض کرده اند, مثل محدودیت بر روی تولید آب سنگین, تولید موشک های دوربرد, بر خلاف قطعنامه سازمان ملل که از قرارداد اتمی با رژیم ایران حمایت میکند. در زمان روحانی رژیم ایران همچنان به حمایت مستقیم و اعمال قتل عام در سوریه ادامه میدهد, همانطور که خانم رجوی چند دقیقه پیش با توانایی بسیار گفت. این رژیم همچنان استقلال کشورهای همسایه در منطقه را مورد تهدید قرار میدهد. رژیم در دوران ریاست جمهوری روحانی همچنان افراطیون وحشی و تروریست در خاورمیانه و فراتر از آن را حمایت مالی کرده و آموزش میدهد. رژیم ایران در دوران روحانی همچنان ایرانیانی را که مخالف رژیم ایران حرف میزنند یا نظریات مستقل خود را ابراز میکنند زندانی کرده و مجازات میکند. شما خوب میدانید که تعداد شهروندان ایرانی که در دوران این باصطلاح رژیم مدره اعدام شده اند بیسابقه است. من باور دارم که کسانیکه با رژیم ایران مذاکره کرده و به نمایندگان آن اعتماد کرده و با آن رژیم کار کرده اند خود را فریب داده اند و همزمان باقی مردم را به خطر انداخته اند, منجمله مردم ایران. امید آنها را کور کرده است و حقیقت را نمی بینند. هیچ چیزی در دوران خامنه ای و روحانی در ایران تغییر نکرده است. در واقع میتوان بخوبی استدلال کرد که وضعیت بدتر هم شده است.
کنگره سنگر و بنیاد حمایت فی الواقع فراحزبی برای آزادی در ایران و تغییر رژیم بوده است. در همین روزها و هفته های اخیر, کنگره به اساس فراحزبی سیاست در قبال رژیم ایران رو کرد و با حمایت چشمگیر هردو حزب قانون تحریم رژیم ایران را تمدید نمود.
من فکر میکنم این یک نشانه خیلی امیدوارکننده است و فضای باز و گوش های شنوا در اختیار ما قرار می دهد در حالی که از اعمال تحریم های بیشتر دفاع می کنیم و از سیاست قاطع دولت در قبال جمهوری اسلامی ایران و در نهایت حمایت از تغییر رژیم .
این امکان وجود دارد که رژیم دمکراتیک شود و به حکومت قانون احترام بگذارد. اما همانطور که سناتور مک کین با ادبیات گیرای خود گفت, آن روز زمانی است که خوک ها بتوانند پرواز کنند. بنابراین خیر امیدوار به این اتفاق نباشید.
بنابراین من گویم که روز جدید طلوع کرده است. و بر اساس دلایلی که گفتم, تلاش طولانی که شما کرده اید ما را به نقطه ای رسانده که حالا میتوانیم امیدوار باشیم. شما دارای جنبشی بسیار قوی هستید که رهبری با استعداد و هوشی چشمگیر و متفکر دارد, یعنی خانم رجوی. رهبری او. اثبات آن در این است که رهبری او این جنبش را در شرایط بسیار سخت حفظ کرده و این جنبش همچنان قوی و پایدار مانده است. تاریخ در کنار شما و ما است. و او چهره ای را به جهان معرفی کرده که یک زن مذهبی و مسلمانی است که آزاد و بردبار و پیشرو است و میخواهد ایران را به جایگاه خود در بین کشورهای متمدن بازگرداند.
میخواهم در انتها چند نکته شخصی را با شما در میان بگذارم. با اینکه شما به این آرمان باور دارید و من هم همینطور, اما شما باید از بعضی اوقات از خود بپرسید که آیا واقعا ممکن است که رژیم ایران که پول و نیروی نظامی دارد فی الواقع متوقف شده و سرنگون گردد؟ من اینجا آمده ام تا به شما بگویم که تاریخ میگوید که اینطور خواهد شد. من همیشه از سخنان مارگارت مید الهام گرفته ام که گفت: «هیچگاه توان یک گروه کوچک از مردم عادی برای تغییر دنیا را دستکم نگیرید. در حقیقت این تنها راهی بوده که تغییر اتفاق افتاده است». و من به یاد دارم که دکتر مارتین لوتر کینگ گفت: «منحنی اخلاقیات در این گیتی خیلی آهسته خم میشود اما همیشه به سمت عدالت». توماس پین, یکی از رهبران انقلاب آمریکا, به همرزمان خود هنگام قیام علیه امپراطوری نیرومند بریتانیا, یعنی ابرقدرت آن روزگار, گفت که «ما توانایی این را داریم که دنیا را از نو بسازیم». و بر خلاف همه احتمالات, آنها همین کار را کرده و امپراتوری بریتانیا را شکست دادند. کشور مستقل آمریکا شکل گرفت تا از حق حیات, آزادی و جستجوی شادمانی دفاع کند. و بنابراین من در برابر شما امروز پیشبینی میکنم که امپراتوری شری که اکنون بر مردم خوب ایران حاکم است نیز از هم خواهد پاشید. و این در دوران حیات ما اتفاق خواهد افتاد.
ایران بار دیگر آزاد خواهد شد. از شما بسیار بسیار متشکرم.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *