سفیر عربستان: آمریکا و متحدانش با توسعه‌طلبی و تروریسم رژیم ایران مقابله می‌کنند

20178718291616331451

خالد بن سلمان سفیر جدید عربستان سعودی در واشینگتن در مصاحبه با واشینگتن پست ۱۷مرداد ۹۶ گفت: بهبود عظیمی در روابط عربستان و آمریکا در دولت جدید آمریکا ایجاد شده است. به‌نظر من رئیس‌جمهور دونالد ترامپ مصمم است تا با متحدانش در منطقه برای مقابله با توسعه‌طلبی و تروریسم رژیم ایران همکاری کند.

وی که پسر ملک سلمان و برادر ولیعهد عربستان است افزود:
بشار اسد بیش از ۵۰۰هزار نفر را کشته است. ما با آمریکا برای پایان دادن به مشکل سوریه کار می‌کنیم.

خالد بن سلمان تأکید کرد: رژیم ایران خواهان این است که عراق از ایران اطاعت نماید. ما از استقلال عراق حمایت می‌کنیم… فرقه‌گرایی همیشه راه به تروریسم می‌برد. باید با سنیها و شیعیان به‌عنوان اتباع عراق به‌طور مساوی رفتار شود.

سفیر عربستان در آمریکا افزود: شبه‌نظامیان حوثی یمن باید سلاح خود را زمین گذاشته و بخشی از یمن باشند و نه بخشی از ایران.

وی با اشاره در ادامه مصاحبه با واشینگتن پست گفت:‌ رژیم ایران در گذشته بارها تهدید به بستن خلیج‌فارس کرده است، تمامی جهان و هم‌چنین دولت ما از این بابت نگران است. تنگه هرمز نه تنها برای اقتصاد ما بلکه برای اقتصاد بین‌المللی اهمیت دارد.

خالد بن سلمان افزود: من فکر می‌کنم که اوضاع در حال تغییر است. فکر می‌کنم ایالات متحده و متحدانش تشخیص می‌دهند که تا چه میزانی تهدید رژیم ایران برای امنیت جهانی بزرگ و جدی است و ما آماده‌ایم با همدیگر برای مقابله با اقدامات و سیاستهای توسعه‌طلبانه رژیم ایران همکاری کنیم.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *