سناتور مک کین: اسد بهای سنگینی به خاطر این جنایت جنگی خواهد پرداخت

مک کین و لیندز گراهام ستناتور های برجسته آمریکا

سناتور جان مک‌کین رئیس کمیته قوای مسلح سنای آمریکا گفت: «جنایات علیه بشریت به علائم شاخص اسد در کارزار او علیه مردم سوریه تبدیل شده که بیش از نیم میلیون کشته برجای گذاشته و ۱۱ میلیون نفر را وادار به ترک خانه‌هایشان کرده است… رئیس‌جمهور آمریکا سال گذشته زمانی که اسد از تسلیحات شیمیایی استفاده کرد، با قاطعیت پاسخ داد. او باید مجدداً این کار را انجام داده وبه اسد نشان بدهد بهای سنگینی را به‌خاطر جنایات جنگی‌اش خواهد پرداخت».

سناتورلیندزی گراهام کاندیدای پیشین ریاست‌جمهوری آمریکا در مصاحبه با تلویزیون ای.بی.سی.، گفت: «اگر این برعهده من باشد، نیروی هوایی اسد را نابود می‌کنم و مناطق امنی را در سوریه ایجاد می‌کنم تا مردم بتوانند به کشور خودشان بازگردند… این لحظه تعیین‌کننده‌یی در (دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ) است؛ آقای رئیس‌جمهور، شما باید پیامی را که دادید، استمرار ببخشید و همان اراده‌یی را که اوباما هرگز از خود بروز نداد، نشان بدهید».

سناتور بن کاردین از اعضای ارشد حزب دموکرات در کمیته خارجی سنای آمریکا در مصاحبه با سی.بی.اس. به یک پاسخ بین‌المللی فراخوان داد، و گفت: «باید از (بشار) اسد به‌خاطر جنایات جنگی‌اش حسابرسی شود… باید تضمین کنیم که روندی توسط جامعه جهانی برای حسابرسی از او شروع بشود».

پل رایان رئیس کنگره آمریکا خواهان تلاش بین‌المللی برای حسابرسی از رژیم اسد شد و گفت: «حمله شیمیایی در سوریه وحشتناک است و نباید توسط کشورهای مسئول جهان پذیرفته شود».

کوین مک‌کارتی رهبر دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا ضمن تأکید بر هم‌دستی خامنه‌ای در جنایات اسد گفت که باید عواقب فوری و شدیدی از سوی جامعه جهانی به‌خاطر استفاده از تسلیحات شیمیایی وجود داشته باشد.

نانسی پلوسی رهبر دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان نیز تأکید کرد: «کشتار کودکان بی‌گناه، نقض تمامی استانداردهای اخلاقی و بشریت مشترک ماست… جامعه جهانی باید به این جنایت، با قدرت و اتحاد و با یک تحقیقات جامع پاسخ بدهد».

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *