شب همبستگی با مردم سوریه – رمضان ۱۴۳۷

شب همبستگی با مردم سوریه - رمضان 222

گزارش تکمیلی: (گزارش قبلی را این‌جا بخوانید)
شنبه شب ۲۲خرداد ۱۳۹۵ (۱۱ژوئن)، در شب همبستگی با مقاومت سوریه، مریم رجوی همراه با هیأتی از مسئولان و شخصیت‌های اپوزیسیون سوریه، از نمایشگاه حلب قهرمان دیدن کردند. در این نمایشگاه تصاویر ۵ سال مقاومت شجاعانه مردم سوریه از یک‌سو و فجایع تکاندهنده و جنایتهای رژیم ایران و هم‌پیمانان آن در این کشور و نیز تابلوهای نقاشی از مقاومت مردم سوریه، در معرض بازدید قرار گرفت.

مریم رجوی در این نمایشگاه، دسته گلهایی را نثار نماد شهیدان مقاومت سوریه کرد و در مقابل نماد کشته شدگان ۹ شهر جنگ‌زده سوریه ادای احترام نمود. مریم رجوی در این نمایشگاه طی سخنانی خطاب به هیأت سوری گفت:
«دیدن این تصاویر در هر بیننده‌یی دو نوع احساس ایجاد می‌کند، از یک طرف اندوهی که قلب را می‌فشارد و از طرف دیگر افتخار و تحسین به این همه مقاومت و این همه پایداری. و همچنین امید به آینده از طریق شما نمایندگان واقعی مردم سوریه. درود بر شما. اشک و اندوه به‌خاطر این تصاویر شوکه‌کننده که فکر می‌کنم هر انسانی در مقابل آن نمی‌تواند جلوی اشکهایش را بگیرد همچنین به‌خاطر خونهای ریخته شده و استعدادهای پرپرشده.
به‌خاطر اشکها و ناله‌های یتیمان و همچنین چهره‌های داغدار مادران آنها. به‌خاطر زندگی‌های پریشان شده، خانه‌های خراب شده، شهرهای منهدم شده یکی بعد از دیگری و به‌خاطر حلب، این شهر شهید، حلب هزار بار شهید شده.  و درعین‌حال، حلب قهرمان، شهر افتخار و شهر امید و آرزو حلب، شهر چند هزار ساله‌یی که همیشه نمادی از فرهنگ و تاریخ بسیار بسیار غنی خاورمیانه بوده و امروز هم نماد کشاکش بین خیر و شر است. یعنی جنگ میان آخوندها و بشار اسد از یک طرف با همه مردم خاورمیانه.حقیقتاً دلیرانی که امروز در حلب یا جبهه‌های دیگر در سراسر سوریه در نبرد هستند، در صف مقدم نبرد با فاشیسم دینی حاکم بر ایران هستند. سوریهای قهرمان، در واقع فقط با اسد نمی‌جنگند بلکه آنها با هیولایی می‌جنگند که از ایران تا عراق و لبنان را به‌اسارت درآورده است. مردم سوریه از روز اول گفتند که ما چیزی جز صلح نمی‌خواهیم. گفتند ما حرفی و کاری جز مسالمت نداریم. ولی  قدرتهای پلید و شرور این بلا را بر سر مردم سوریه آ‌وردند. با این حال، و به‌رغم این همه درد و رنج، مردم سوریه بهای پیروزی و آزادی مردمشان را تا به‌حال پرداخته‌اند. و آن را خواهند پرداخت. مطمئنم که این مقاومت شکوهمند مردم سوریه در ۵ سال گذشته به‌رغم همه داغ و دردش پیروزیهای بسیاری به همراه داشته و سرنوشتی جز پیروزی برای این نبرد متصور نیست. این نبرد، آینده خاورمیانه را تعیین می‌کند و بدون تردید بازنده بزرگ آن، آخوندهای تهران و جیره‌خواران آن‌ها در دمشق و حزب‌الشیطان و سایر کشورهای منطقه هستند. به شما، از صمیم قلب درود می‌فرستم و در آستانه افطار ماه مبارک رمضان دعا می‌کنم که فرا رسیدن هر چه سریعتر فطر آزادی و پیروزی مردم سوریه و فطر آزادی و پیروزی مردم ایران را.
با درود بر همه شما.

سخنرانی هیثم مالح – رئیس ‌کمیته قضایی ائتلاف ملی سوریه

با درود به شهدایمان در سوریه. درود به خواهرانمان و کودکانمان که زیر بمباران و کشتار به‌طور شبانه روزی جان می‌بازند. درود به شهدایمان اعم از مردان و زنان. درود به شهدای مقاومت ایران. از این نقطه، خون شهدای سوریه با شهدای مقاومت ایران در هم آمیخته است. همه ما تلاش می‌کنیم به این نیروهای سیاه در منطقهمان یعنی خاورمیانه پایان دهیم. در شروع از سر مار در تهران و قم، این آخوندهایی که به خود صفت خدایی داده‌اند. آنها می‌خواهند کشور و منطقه را طبق امیال خودشان بسازند. الآن در سوریه نزدیک به ۸۰هزار نیروی رژیم ایران و حزب‌الشیطان و عراقی‌ها، حوثی‌ها، پاکستانی‌ها و افغانی‌ها و از تمامی مناطق مزدوران حضور دارند تا مردم سوریه را به قتل برسانند. همه اینها وحشیانه به جان مردم سوریه افتاده‌اند تا آنها را به قتل برسانند و به انقلابش پایان دهند. اما ۵سال و بلکه بیشتر است که نتوانسته‌اند تا کنون اراده مردم سوریه را در هم بشکنند. همه‌اش پیروزی بوده است. مردم سوریه تا کنون به‌رغم زخم‌هایش و به‌رغم فجایعی که به سرش آمده و به‌رغم شهدایش و جنایت تجاوزی که رژیم انجام می‌دهد و به‌رغم ۱۴میلیون مهاجر که از خانه‌های خود کوچ کرده‌اند و ۴میلیون منزل ویران‌شده در سوریه، به‌رغم همه اینها مردم هم‌چنان پایدار ایستاده‌اند و هنوز می‌گویند، رژیم بشار اسد و کسانی را که از او حمایت می‌کنند، سرنگون خواهیم کرد؛ و این به‌معنای این است که انشاء الله رژیم آخوندها با سرنگون‌ شدن رژیم بشار اسد، سرنگون خواهد شد. چون سر مار، اصل است. از آغاز انقلاب، مردم سوریه تنها خواهان آزادی، کرامت، برابری و رفع ظلم بوده‌اند، اما نتیجه آن فقط کشتار، تخریب، گسترش تانک‌ها و پرواز هواپیماها بوده است. تا کنون رژیم هیچ حرفی ندارد جز زبان کشتار؛ و متأسفانه پشت او به‌اصطلاح جامعه بین‌الملل قرار دارد که تا کنون هیچ استراتژی روشنی در سوریه ندارد. این رژیم را به‌حال خود گذاشته‌اند تا دست به خرابکاری بزند و کشور را نابود سازد و سنگ و درخت و زندگی را تباه سازد و آنها نظاره‌گر وضعیت مردم سوریه هستند. اما از این سالن و این صحنه‌یی که ما دیدیم، از برادران و فرزندان شهیدمان که قبل از ما در راه آزادی سر فرود آوردند، شعله آزادی و شعله اتحاد از درون مقاومت ایران و مقاومت سوریه روشن خواهد شد، البته به‌یمن تلاش‌های خانم رجوی رئیس‌جمهور آینده ایران انشاء الله. ما با ایشان و با یارانش همکاری کامل خواهیم داشت تا این رژیمهای استبدادی فاسد را سرنگون سازیم. و السلام علیکم و رحمت‌الله وبرکاته.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *