طرح تروریستی در پاریس، تحویل یکی از دستگیر شدگان در فرانسه به بلژیک

تحویل یکی از دستگیرشدگان طرح تروریستی در گردهمایی پاریس به بلژیک

تحویل یکی از دستگیرشدگان طرح تروریستی در گردهمایی پاریس به بلژیک

نیویورک تایمز ۲۰تیر۹۷:‌

به‌گفته یک مقام دادگاه فرانسه یک ایرانی که در بلژیک اقامت داشته و در فرانسه بازداشت شده روز چهارشنبه موافقت کرد که به مقامهای بلژیک تحویل داده شود که یک حکم جلب اروپا برایش صادر کرده است.

بنا‌به‌گفته مقامی که به‌دلیل جاری بودن این پرونده، مجاز به صحبت علنی در این رابطه نبود این مظنون که مهرداد عارفانی(۵۵ساله) است ظرف ۱۰روز به بلژیک تحویل داده می‌شود تا در برابر دادگاه تحقیق حاضر شود.

آخرین وضعیت دیپلمات تروریست رژیم ایران

اسدالله اسدی دیپلمات رژیم ایران مظنون به شرکت در یک توطئه بمب‌گذاری علیه گردهمایی اپوزیسیون ایران در پاریس، روز چهارشنبه متهم شد که به‌عنوان یک عامل خارجی در توطئه برای ارتکاب قتل فعالیت داشته است.

به‌گفته دادستان فدرال آلمان اسدالله اسدی یک دیپلمات مستقر در وین مظنون به قرارداد بستن با یک زوج در بلژیک برای حمله به یک گردهمایی سالانه اپوزیسیون ایران در ویلپنت در حومه پاریس می‌باشد…

مقامات بلژیک همچنین اسدی را متهم کردند که بخشی از یک توطئه بوده که هدفش ایجاد انفجار در یک گردهمایی بزرگ سالانه مجاهدین خلق یا ام.ئی.کی در حومه فرانسه بود و خواهان استرداد او شده‌اند.

دادستانهای آلمان گفتند تحقیق آنها مانع درخواست بلژیک برای استرداد دیپلمات مظنون نمی‌شود.

موضع مایک پمپئو در مورد توطئه تروریستی در پاریس

مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا، رژیم ایران را متهم کرده است که از سفارتها به‌منظور توطئه برای حملات در اروپا استفاده می‌کند. وی بعد از این‌که تهران تهدید به اخلال در آبراه‌های عبور نفتکشها کرد به تهران هشدار داد که اعمالش قیمت واقعاً بالایی خواهد داشت.

موضع وزارت‌خارجه آمریکا در مورد توطئه تروریستی

سایت وزارت‌خارجه آمریکا ۱۰ژوئیه ۲۰۱۸

یک مقام ارشد وزارت‌خارجه آمریکا: هیاتی از مقامات ارشد وزارت‌خارجه از دوائر مختلف سه روز را در عربستان سعودی برای مشورت با وزیر خارجه، وزیر کشور، وزیر دفاع، وزیر انرژی و روسای امنیتی کشور و مدیر اطلاعات گذراندند.

ما به عربستان سعودی رفته بودیم تا فشار بیشتری را علیه رژیم ایران هماهنگ کنیم.

ما در مورد راههای جدید برای محروم ساختن این رژیم از منابع درآمدش برای مرعوب کردن مردم و ترساندن سایر کشورها گفتگو کردیم.

رژیم ایران سفارتخانه‌هایش را به مرکز تروریستی تبدیل کرده است

ما در مورد این‌که رژیم ایران چگونه از سفارتهایش به‌عنوان پوششی برای توطئه حملات تروریستی استفاده می‌کند گفتگو کردیم.

جدیدترین نمونه آن توطئه‌یی بود که در بلژیک خنثی شد و ما دیپلمات ایرانی را داشتیم که خارج از سفارت اتریش به‌عنوان بخشی از توطئه بمب‌گذاری علیه گردهمایی رهبران اپوزیسیون ایران در پاریس عمل می‌کرد.

آمریکا از تمامی کشورها می‌خواهد که به‌دقت در مورد دیپلماتها در سفارتهای ایران تحقیق کنند تا از امنیت کشورهای خود مطمئن شوند.

خطرات تروریسم رژیم ایران برای تمامی کشورها

اگر رژیم ایران بتواند توطئه بمب‌گذاری در پاریس انجام دهد می‌تواند توطئه حملات را در هر جایی در جهان انجام دهد. ما از تمامی کشورها می‌خواهیم در مورد استفاده این رژیم از سفارت هایش به‌عنوان پوشش دیپلماتیک برای توطئه حملات تروریستی هوشیار باشند.

مقام ارشد وزارت‌خارجه آمریکا: تازه‌ترین توطئه در اروپا توسط رژیم ایران فصلی دیگر از تاریخچه طولانی است که به ۱۹۸۴بر می‌گردد زمانی که این رژیم شروع به هواپیماربایی در خطوط هوایی تجاری و بمب‌گذاریها و سوءقصد ها کرد.

بنا بر این اگر شما فقط به آنچه که رژیم ایران فقط در اروپا از سال ۱۹۸۴انجام داده و تا کنون ادامه داشته نگاه کنید تمامی کشورهای دنیا باید هوشیار بوده و از خود علیه تهدیدات ایران حفاظت کنند.

و این تازه‌ترین نمونه است که رژیم ایران با استفاده از پوشش دیپلماتیک برای تروریسم توطئه می‌کند.

ما قطعاً که از تمامی کشورها می‌خواهیم که تصمیمات درستی در مورد امنیت خود بگیرند ما فکر می‌کنیم رژیم ایران تهدیدی ماندگار برای کشورها است و آنها باید که هوشیار باشند.

دستگیری دیپلمات رژیم ایران جدی است

مقام ارشد وزارت‌خارجه آمریکا: دستگیری دیپلمات رژیم ایران بسیار جدیست. ما از نزدیک با بلژیک و اتریش و آلمان تا تعیین‌تکلیف نهایی این توطئه بمب‌گذاری در پاریس که دو سخنران آمریکایی در آن حضور داشتند خواهیم رفت.

خبرنگار: فکر می‌کنید ایران مسئول آن است؟

مقام ارشد وزارت‌خارجه آمریکا: بله ما این طور فکر می‌کنیم.

ما ادعای مسخره رژیم ایران را که این یک عملیات فریب بوده باور نداریم.

مطالب مرتبط

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *