طرح رژیم آخوندی برای تشدید فیلترینگ وبستن شبکه های اجتماعی

فیلترینگ

رژیم بحرانزده ولایت فقیه درمانده، در برابر موج اعتراضات مردمی و خطر قیام و فوران نارضایتهای اجتماعی، تنها راه را در تشدید و گسترش اقدامات سرکوبگرانه و مقابله با ارتباطات قیام آفرینان می یابد و گزارشها حاکی از تلاش و تقلای رژیم برای سانسور و فیلترینگ اینترنتی و بستن شبکه های اجتماعی است.

یک عضو مجلس رژیم اعتراف کرد، پس از قیام سراسری دیماه، فیلترینگ تلگرام به تصویب شورای‌عالی فضای مجازی رژیم رسیده و این تصمیم در شرف تحقق است و قرار است پیام‌رسانهای داخلی که توسط نهادها راه‌اندازی می‌شود جای آن را خواهد گرفت.
رسانه‌های حکومتی گزارش دادند: حمیده زرآبادی در واکنش به اظهارات اخیر دبیر شورای‌عالی فضای مجازی مبنی بر احتمال اعمال محدودیت‌هایی برای تلگرام در سال آینده اعلام کرد: بنابر اطلاعات موثقی که از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دارم، فیلترینگ دائم تلگرام در سال آینده به تصویب شورای‌عالی فضای مجازی رسیده و این اظهارات به‌نوعی زمینه‌سازی برای انجام این تصمیم در افکار عمومی است.
این عضو مجلس رژیم گفت: درپی مشکلاتی که درجریان اعتراض‌های دی‌ماه سال جاری داشتیم، مسئولان تصمیم گرفته‌اند تلگرام را به‌طور دائم فیلتر کنند. 
وی با اشاره به مخالفت لفظی دولت آخوند روحانی با فیلترینگ گفت: انتظار این است که دولت یا وزارت ارتباطات اگر مخالف این تصمیم است، حداقل موضع خود را با شفافیت به مردم اطلاع دهد و بگوید که چنین اتفاقی باوجود مخالفت دولت، درشرف تحقق است. نتیجه برخورد جدی نیروی انتظامی با ماهواره گسترش استفاده از ماهواره بود. 
خریداری تجهیزات پیام‌رسانهای داخلی به‌طور کامل در انحصار دو شرکت وابسته به حاکمیت است و تا زمانی که این وضعیت حاکم باشد، کاربران نمی‌توانند به پیام‌رسان‌های داخلی اطمینان و اعتماد کنند.
زرآبادی گفت: باوجود برخورد جدی انتظامی با ماهواره درعمل شاهد استفاده گسترده شهروندان از این تکنولوژی‌ها بودیم. این رویه قطعاً درمورد تکنولوژی‌هایی همچون تلگرام نیز تکرار خواهد شد…

درهمین رابطه خبرگزاری حکومتی انتخاب گزارش داد، خرم‌آبادی دبیر ارگان موسوم به کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، گفت: در استانه سال ۹۷، اتفاق نظر بی‌نظیری بین مسئولین برای قطع تسلط و نفوذ دشمن بر فضای مجازی کشور ایجاد شده است و به زودی شاهد تحول عظیمی در خصوص نجات فضای مجازی از سلطه و نفوذ برخی از شبکه‌های اجتماعی بیگانه و مهاجرات مردم از شبکه‌های خارجی به شبکه‌های داخلی خواهیم بود.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *