عادل الجبیر: عربستان هیچ‌گونه نقض امنیت خود را تحمل نخواهد کرد

adel

به‌دنبال حمله موشکی شبه‌نظامیان حوثی به ریاض، عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان روز دوشنبه ۱۵آبان، به رژیم ایران هشدار داد که ریاض ‘هیچگونه نقض امنیت’ ملی خود را تحمل نخواهد کرد. وی در توئیت خود نوشت:’دخالتهای رژیم ایران در این منطقه برای امنیت کشورهای همسایه زیان آور و مضر است و بر صلح و امنیت بین‌المللی تاثیر می‌گذارد. ما اجازه هیچ‌گونه نقض امنیت ملی خود را نخواهیم داد’.

وزیر خارجه عربستان افزود: ‘عربستان حق خود در واکنش نشان‌دادن به اقدامات خصمانه رژیم ایران را برای خود محفوظ می‌دارد’…

سرهنگ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی به رهبری عربستان روز یکشنبه ۱۴آبان در یک کنفرانس خبری گفت رژیم ایران در اقدامی خصمانه علیه عربستان، موشکهای بالستیک در اختیار شبه‌نظامیان حوثی قرار داده است.

وی افزود: «تنها دلیل طولانی شدن جنگ و ادامه آن در یمن حمایت مالی و تسلیحاتی رژیم ایران از شبه‌نظامیان فرقه‌گرای حوثی است».

سرهنگ ترکی المالکی هم‌چنین گفت:‌ «تنها دلیل تشدید جنگ و تهدیدهای موشکی مکرر حوثی‌ها پشتیبانی رژیم ایران و حزب‌الله لبنان از شبه‌نظامیان حوثی‌ است. تهران و حزب‌الله با سلاح و کارشناسان نظامی از شبه‌نظامیان حوثی‌ پشتیبانی می‌کنند».

وی افزود: «موشکها زمین به زمین و سکوهایی که این موشکها از آنها به سوی عربستان پرتاب می‌شود همه از ایران به شبه‌نظامیان حوثی رسیده است. هیچ رژیمی به جز رژیم ایران شبه‌نظامیان تروریست و متمرد علیه دولتهایشان در منطقه را حمایت نمی‌کند.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *