فائزه هاشمی: سیاستهای حکومت در مسیر براندازی

فائزه هاشمی

فائزه هاشمی

فائزه هاشمی دختر رفسنجانی در یک مراسم افطاری درباره سیاستهای حکومت آخوندی گفت: فشارهایی که از جانب آمریکا، عربستان و اسراییل بر ایران وارد می‌شود، به برجام ربطی ندارد. این فشارها نتیجه سیاست خارجی جمهوری اسلامی از جمله در سوریه، یمن و در نوع روابط با کشورها یا قطع روابط و دشمنی با دیگر کشورهاست.عجیب این‌که وارد کشوری می‌شویم هزینه‌های انبوه و بالایی می‌کنیم، اعتبار خود را در سطح جهان مخدوش می‌کنیم، موقع بهره‌برداری که می‌رسد عملاً بیرونمان می‌کنند که سوریه و عراق آخرین آن است و این منابع ملی ماست که بدون هیچ دستاوردی دود می‌شود و به هوا می‌رود. این بی‌تدبیریها تا کی بایستی ادامه یابد و بالاخره چه زمانی می‌خواهیم از گذشته خود درس بگیریم؟ عموم مردم آن کشورها نیز ما را دوست ندارند، سیاستمداران‌شان نیز مواضع‌شان در سطح جهانی عموماً علیه سیاستهای ماست».

فائزه هاشمی رفسنجانی با اشاره با فضای اعتراضی و قیام دیماه گفت:

از دی ماه پارسال به این طرف اقشار، اصناف به‌مناسبت‌های مختلف در زمانهای متفاوت در خیابانها اعتراضات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی خود را اعلام می‌کنند. بالاخره مردم چقدر باید به خیابانها بریزند و با متانت، نجابت و به شکل مدنی اعتراضات خود را نشان دهند. چند تشییع جنازه دیگر باید داشته باشیم تا بفهمیم اقبال و نظر مردم به کدام سمت است و مردم چه می‌خواهند و چه چیزهایی را نمی‌خواهند.

فائزه هاشمی سیاستهای حکومت را برای حفظ قدرت برشمرد و گفت:

چه بر سر این مردم و مملکت آوردیم. در همین تشییع جنازه‌ها برای افراد منتقد نظام و ضدحکومت و آنان که مورد ظلم واقع شده، شاهد حضور اکثریتی مردم هستیم و برعکس آن شاهدیم که برای افراد همسو با نظام که جایگاهی در دل نظام دارند، چقدر به خیابانها می‌آیند».

سیاستهای کنونی که حداقل توسط بخشی از بدنه حکومت در پیش گرفته شده به‌نظر نوعی سوء‌استفاده از قدرت است که در مسیر حفظ و افزایش اقتدار خود و قربانی کردن منافع ملی و حقوق مردم است.

فائزه هاشمی با اشاره به سیاستهای خامنه‌ای گفت:

سیاستهای کنونی حاکمیت ایران و روشی که اکنون در پیش گرفته شده نمی‌تواند تداوم و بقا داشته باشد. حتماً باید طبق معمول در آخرین لحظات به نقطه‌ای برسیم که جام‌زهر را بنوشیم و یا نرمش قهرمانانه نشان دهیم؟ در چنین شرایطی این مردم هستند که بالاترین هزینه‌ها را می‌دهند.

دختر هاشمی رفسنجانی به شقه در رژیم و خطر براندازی اشاره کرد و افزود:

مرتب می‌گویند در شرایط موجود همه با هم اتحاد داشته باشند؛ بالاخره باید شرایط این اتحاد فراهم شود. مگر می‌شود منِ نوعی در ظلم باشم و با شما با چنین روشهای غلطی متحد شوم؟ با چه انگیزه و دیدگاهی چنین وحدتی قابل تحقق است؟گفته می‌شود خارجی‌ها و آمریکایی‌ها دنبال براندازی هستند. معتقدم این هم فرافکنی است. سیاستهایی که حکومت در پیش گرفته کشور را به سمت براندازی هدایت می‌کند و نیازی به کار دیگران نیست. اگر خودمان عاقل باشیم و حق مردم و منابع کشور را در مسیر نادرست ضایع نکنیم، دیگر دلیلی ندارد نگران براندازی باشیم. این حرف‌ها بیشتر آدرس غلط دادن برای ماندن در قدرت است.

فائزه هاشمی افزود:

«برخورد با اعتراضات قانونی مردم در مناسبت‌های مختلف در شهرهای مختلف مثل اصفهان، کازرون، شاهرود، روز زن، روز کارگر، کامیون‌داران، تاکسی‌داران، زندانی کردن محیط‌زیستی‌ها که دولت هم اعلام کرده جاسوس نیستند؛ برخورد با دراویش و تداوم فشار به آنان با برگزاری دادگاههای غیرعلنی و بدون وکیل،…، ممنوع‌الخروج کردن خیلی‌های دیگر به بهانه‌های واهی و غیرواقعی، …از جمله این رویه‌های اشتباه در این حوزه است. این قدر این موارد زیاد شده که به یادآوردن همگی آنها تقریباً محال است»…تا کی می‌خواهید بایستید و بگویید مرغ یک پا دارد و چشمان خود را به این‌که شرایط مملکت را به چه سمتی هدایت می‌کنید و چه کسی دارد هزینه و ضرر می‌دهد، ببندید. این یک مدیریت اقتدارگرا است که چنین عمل می‌کنند.

فائزه هاشمی به شکست سیاستهای سرکوبگرانه رژیم اشاره کرد و گفت:

تا چه زمانی می‌شود از این روش‌های امنیتی مدد گرفت. مردم دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند که نگران آن باشند اینها همه شرایطی است که اگر حکومت احساس خطر می‌کند باید از رفتارهای خود احساس خطر کند. نه این‌که اعلام شود آمریکا، اسراییل و دیگران می‌خواهند در ایران براندازی کنند.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *