فاجعه فروش کلیه در استان کرمانشاه به دلیل گسترش فقر و بیکاری

کلیه-فروشی-کرمانشاه-ایران-01

یک رسانه حکومتی اعتراف کرد در حاکمیت رژیم آخوندی، استان زلزله زده کرمانشاه بالاترین آمار فروش کلیه بدلیل فقر سیاه و بیکاری حاکم بر این منطقه را داراست.

این رسانه حکومتی زیر عنوان کرمانشاه بالاترین آمار فروش کلیه را دارد! می نویسد:‌ در چند روز گذشته اسم کرمانشاه در خبرها با زلزله گره‌خورده بود اما به نظر می‌رسد شهرهای این استان با مشکلات بسیار دیگری هم دست‌وپنجه نرم می‌کنند که ربطی به اتفاقات ناگهانی ندارد. سال گذشته کرمانشاه اولین رتبه بیکاری را در کشور به دست آورد.

این رسانه رژیم با اشاره به سایر آسیب‌های اجتماعی در استان کرمانشاه که نسبت به سایر استانها رتبه بالاتری دارند، می نویسد:رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی کرمانشاه از رتبه اول این استان در زمینه فروش کلیه خبر می‌دهد و می‌گوید: «شهرهای ما هنوز حالت جنگ‌زدگی دارند، نه کارخانه بزرگی اینجا هست و نه کسب‌ وکار رونق خاصی دارد. همه اینها باعث می‌شود که بیکاری و فقر زیاد باشد، برای همین برخی از مردم کرمانشاه حاضر می‌شوند تکه‌ای از بدنشان را بفروشند تا کاری راه بیندازند یا گره‌ای از زندگی‌شان باز کنند.» فروش کلیه یک معضل و آسیب اجتماعی محسوب می‌شود.

این رسانه رژیم به نقل از رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی کرمانشاه با اشاره به قیمت ۱۸ میلیون تومانی فروش کلیه می افزاید:‌ نیازمندان به کلیه هم که اغلب مردم فقیری هستند توانایی خرید ندارند. به همین دلیل صف طولانی برای دریافت کلیه اهدایی در سالن‌های دیالیز استان وجود دارد، یعنی در استان ما، هم کسانی که می‌خواهند کلیه‌شان را واگذار کنند گرفتار هستند و هم دریافت‌کننده‌ها. به همین دلیل هم بسیاری از اهداکننده‌ها به شهرهای دیگر می‌روند و می‌توان کرمانشاه را صادر کننده کلیه به شهرهای دیگر دانست».

این کارگزار حکومتی از ورود زنان به بازار فروش کلیه خبر می‌دهد و می‌گوید: «در گذشته فقط مردان بودند که برای فروش کلیه اعلام آمادگی می‌کردند اما الآن وضعیت طوری شده که زنان جوان ۲۰ تا ۳۵ ساله برای واگذاری کلیه‌شان به انجمن مراجعه می‌کنند. «ما با مواردی از زنان مواجهیم که به ۵ میلیون تومان نیاز دارند و دستشان از هرجایی کوتاه است و می‌خواهند کلیه‌شان را بفروشند.

این وضعیت فاجعه بار در میان هموطنان محروم در استان کرمانشاه در حالی است که رژیم آخوندی سالانه بین ۱۵ تا ۲۰ میلیارد دلار سالانه به دولت بشار اسد کمک کرده است. و طی سی سال گذشته سالانه یک میلیارد دلار به مزدوران حزب الشیطان کمک کرده است.

به این ترتیب در حالیکه مردم محروم ایران برای گذران زندگی به فروش اعضای بدن خود رو آورده اند، رژیم ضدایرانی حاکم بر میهن، سالانه، معادل بودجه ۱۵۰ سال یک استان ایران همچون کرمانشاه را صرف برسر پا نگهداشتن دیکتااتور سوریه و کشتار مردم این کشور کرده است.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *