فراخوان به نجات جان زندانی سیاسی سهیل عربی در ۳۹امین روز اعتصاب غذا

مقاومت ایران عموم مراجع بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر را به اقدام برای نجات جان سهیل عربی زندانی سیاسی ۳۲ساله که در سی ونهمین روز اعتصاب‌غذا (از جمله ۹روز اعتصاب خشک) در وضعیت وخیمی به‌سر می‌برد فرامی‌خواند و خواستار اقدام فوری و مؤثر برای آزادی او است. سهیل عربی به‌رغم وخامت حالش از رسیدگی درمانی مورد نیازش محروم است.

سهیل عربی، فارغ‌التحصیل رشته عکاسی پدر یک دختر خردسال در پاییز ۹۲توسط اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر شد و در سلولهای انفرادی بند الف-۲مربوط به سپاه تحت شکنجه قرار گرفت.

سهیل عربی به‌خاطر انتشار عکسهای قیام ۸۸، کاریکاتور خامنه‌ای و بازنشر مقالات در فضای مجازی به اتهامات آخوند‌ساخته «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، «ارتداد»، «سب‌النبی و توهین به مقدسات» ابتدا به اعدام و سپس به هفت و نیم سال حبس محکوم شد. علاوه بر این او به اتهام توهین به سران رژیم به سه سال حبس و جریمه نقدی و ۳۰ضربه شلاق محکوم شده است.

بنا بر حکم دادگاه تفتیش عقاید آخوندها، سهیل عربی برای اثبات پشیمانی و نجات از حکم اعدام به دو سال «تحقیقات مذهبی» و خواندن ۱۳جلد از خزعبلات آخوندها در مورد دین و تهیه خلاصه از این مزخرفات محکوم شده است. طبق این حکم انزجار‌آور او باید پاسخ شبهات خود را به‌طور مکتوب به دادگاه ارائه و با استفاده از پنج کتاب دینی حکومتی مقاله بنویسد و گزارش تحقیقات خود را هر سه ماه یک بار به مدت دو سال به دادگاه ارائه کند. تا پس از اثبات پشیمانی‌اش برای دادگاه و تغییر در رفتارش از مجازات اعدام نجات یابد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۹مهر ۱۳۹۶ (اول اکتبر ۲۰۱۷)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *