فزایش فرار ۳۰۰درصدی پرستاران از ایران به خارج در سال جدید

201641622757319626491 -222
به اعتراف مدیر امور بین‌الملل سازمان نظام پرستاری، مهاجرت پرستاران ایرانی به خارج از کشور در فروردین ۹۵ افزایش ۳۰۰درصدی داشته است.
ابراهیم محمدی که با پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نظام پرستاری رژیم مصاحبه می‌کرد هم‌چنین اعتراف کرد: ”تبعیض در پرداخت‌های نظام سلامت و دریافتی نامناسب در مقابل کار زیاد از مهم‌ترین عوامل فرار پرستاران است“.
پرستاران زحمتکش در ایران تحت حاکمیت آخوندها سالهاست به وضعیت صنفی و حقوقی خود معترض هستند و اجرای فاز سوم طرح ”تحول سلامت “نیز به دامنه اعتراضات آنها افزوده است.
بنا‌به اعتراف محمد شریفی مقدم٬ دبیرکل خانه پرستار؛ سال گذشته پرستاران بیش از ۵۰ تجمع اعتراضی برگزار کرده‌اند و به شرایط سخت کار و دستمزد ناچیز خود اعتراض کرده‌اند.
بیشتر بخوانید:
۱۳بهمن ۹۴ – گروهی از پرستاران در اسلام‌آباد غرب در بیمارستان موسوم به چمران در اعتراض به پرداخت نشدن حق کارانه سالیانه خود و اضافه نشدن حقوق و فشار کار زیاد، تجمع کردند و خواهان رسیدگی به شکایات و گرفتن مطالباتشان شدند
۱۰بهمن ۹۴- گروهی از پرستاران بیمارستان کوثر ایلام برای دومین بار در اعتراض به پرداخت نشدن حق کارانه به مدت ۶ماه در محل این بیمارستان تجمع کرده خواهان گرفتن مطالبات خود شدند.
در ایلام تجمع اعتراضی گروهی از پرستاران بیمارستان موسوم به خمینی صبح روز یکشنبه ۲۷دیماه ۹۴ در اعتراض به عدم یکسان سازی حقوق و همچنین اضافه کاری که نگرفته‌اند در محل بیمارستان در خیابان حیدری برگزار شد.

تجمع و اعتراض کارکنان و پرستاران بیمارستان ولیعصر تهران

صبح روز دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴کارکنان و پرستاران بیمارستان دست به یک تجمع اعتراضی زدند. این تجمع در پی حضور بازرس و نماینده وزارت بهداشت رژیم همراه نماینده‌ای از نیروی انتظامی در بیمارستان شکل گرفت، در این تجمع کارکنان خدمات و نگهبانی و پرستاران این بیمارستان، در بیرون سالن بیمارستان حاضر شده و برای پرداخت نشدن دو ماه حقوق و بلاتکلیفی قراردادهای استخدامی به اعتراض پرداختند.

کارگزاران حکومتی به مشاهده اعتراض کارکنان محل را ترک کردند. این بیمارستان از جمله بیمارستانهای هلال احمر و نیروی انتظامی می‌باشد.

۷دیماه ۹۴ – ایلام – تجمع اعتراضی گروهی از پرسنل دانشگاه علوم پزشکی

گروهی از پرسنل دانشگاه علوم پزشکی ایلام، در اعتراض به اجرا نشدن طرح نظام پرداخت حقوق و اعتراض به پرداخت نشدن ۴ماه حق اضافه کاری در محل این دانشگاه در بلوار آزادی تجمع اعتراضی کردند.

سنندج – تجمع اعتراضی گروهی از کادر درمانی درمانگاه ولیعصر در شهرک بهاران

گروهی از پرسنل و پرستاران درمانگاه ولیعصر در در اعتراض به پرداخت نشدن دو ماه حق اضافه کاریشان در محل درمانگاه تجمع کردند.

سنندج – تجمع اعتراضی گروهی از کادر درمانی درمانگاه ولیعصر در شهرک بهاران

گروهی از پرسنل و پرستاران درمانگاه ولیعصر در اعتراض به عدم پرداخت دو ماه حق اضافه کاری خودشان در محل درمانگاه تجمع کرده و خواهان دریافت مزایای عقب‌افتاده خودشان شدند.

تهران – تجمع اعتراضی پرستاران در بیمارستان فارابی

هنگام ورود کارگزاران حکومتی ساعت ۹صبح روز یکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴یک کارگزار حکومتی تحت عنوان نماینده سازمان نظام پزشکی و پرستاری تهران با جمعی دیگر هنگام بازدید از بیمارستان فارابی با اعتراض پرستاران این بیمارستان روبه‌رو شد. پرستاران مقابل ورودی سالن محل پذیرایی از کارگزاران حکومتی تجمع کردند و یکی از آنها به‌نمایندگی از بقیه، اعتراض پرستاران را مبنی بر تبعیض علیه آنها و بی‌توجهی به اهمیت شغلی آنها را خاطرنشان کرد. پرستاران تا خروج این هیأت به تجمع و اعتراض ادامه دادند.

سنندج – تجمع اعتراضی گروهی از پرستاران درمانگاه حمزه سید الشهدا

صبح روز شنبه ۲۹آذر ۹۴ گروهی از پرستاران درمانگاه حمزه سیدالشهدا در سنندج در اعتراض به پرداخت نشدن ۳ماه حق کارانه در محل درمانگاه تجمع کردند و خواهان گرفتن مطالبات خودشان شدند.

کرمان، نجف آباد – تجمعات اعتراضی پرستاران

اعتراض گسترده پرستاران طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ‌علاوه بر دهها شهر میهن در کرمان و نجف آباد نیز برگزار شد.
کرمان – جمعی از دانشجویان پرستاری دانشگاه علوم پزشکی کرمان در یک تجمع اعتراضی که در محوطه دانشگاه برگزار شد با امضای طوماری، اعتراض خود را نسبت به طرح وزارت بهداشت دولت حسن روحانی مبنی بر تربیت پرستار در بیمارستانها ابراز نمودند.
دانشجویان روز دوشنبه ۹آذر با در دست داشتن اتیکتهای اعتراضی در این تجمع شرکت کرده بودند. نجف آباد – دانشجویان علوم پزشکی نجف آباد اصفهان در یک تجمع اعتراضی طوماری را که در آن خواستار شده بودند طرح جدید وزارت بهداشت مبنی بر تربیت پرستار در بیمارستانها لغو شود را امضا کردند. این تجمع روز سه‌شنبه ۱۰آذر برگزار شد.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *