مایک پمپئو:‌ رژیم ایران ۱۶میلیارد دلار را برای اسد و نیروهای نیابتی هزینه کرده است

مایک پمپئو:‌ رژیم ایران ۱۶میلیارد دلار را برای اسد و نیروهای نیابتی هزینه کرده است

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا رژیم ایران را یاغی نامید و اعلام کرد این رژیم ۱۶میلیارد دلار برای رژیم اسد و شبه‌نظامیانش در سوریه و عراق و یمن هزینه کرده است.

حساب توئیتری مایک پمپئو  ۹ اکتبر۹۷ـ ۱۷مهر۹۷

وزیر پمپئو: در حالی که مردم ایران در تقلا می‌باشند رژیم یاغی ایران بیش از ۱۶میلیارد دلار را از سال ۲۰۱۲در تقویت اسد و حمایت از سایر شرکا و نیروهای نیابتی‌اش در سوریه عراق و یمن تلف کرده است.

مایک پمپئو‌:‌ دست رژیم ایران و مزدورانش را در حمله به کنسولگری آمریکا در عراق می‌بینیم
 

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز ۱۱مهر۹۷ در یک کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن به رژیم ایران هشدار داد که هر حمله‌یی از سوی نیروهای نیابتی و آدمکشان را پاسخ خواهند داد.

سایت وزارت امور خارجه آمریکا – ۱۱مهر۹۷

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا:

رژیم ایران منشأء تهدید برای آمریکائیان در عراق است. این رژیم مسئول حمله به کنسولگری ما در بصره و سفارتخانه ما در بغداد است. اطلاعات ما در این رابطه محکم است. ما می‌توانیم دست ملاها و آدمکشان مزدورش را ببینم که از این حملات به آمریکا حمایت می‌کنند.

روز جمعه من دستور جابه‌جایی موقت پرسنل دولت آمریکا را از کنسولگری در بصره صادر کردم. من همچنین به دولت ایران هشدار دادم که ما آنها را به‌طور مستقیم مسئول هر گونه آسیبی به آمریکائیان و یا تأسیسات دیپلماتیک آن خواهیم دانست، چه توسط نیروهای رژیم ایران یا نیروهای نیابتی یا عوامل شبه‌نظامی آن باشد.

این آخرین اقدامات بی‌ثبات‌کننده در عراق است. رژیم ایران با رفتار وخامت‌بار خود تلاش می‌کند ما را در عراق عقب براند.

رژیم ایران فشارهای ما را به‌طور جدی می‌بیند. ما باید آماده باشیم که آنها به ما ضربه متقابل بزنند، به‌خصوص وقتیکه تحریم‌ها در ۴نوامبر مجدداً اعمال گردند.

مایک پمپئو: مردم آمریکا در کنار مردم ایران ایستاده‌اند

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا روز ۵مهر۹۷ طی مصاحبه‌یی با سی.بی.اس گفت رژیم ایران میلیاردها دلار برای کمک به تروریستها در سراسر جهان هزینه می‌کند در حالی که اقتصاد ایران در حال فروپاشی است.

سی.بی.اس نیوز ۵مهر۹۷

مایک پمپئو:‌ رئیس‌جمهور ترامپ گفته است وقتی رژیم ایران آماده باشد تا در رابطه با تغییر بنیادین رفتارش صحبت کند در آن صورت وی مسلماً آمادگی دارد که با آنها صحبت کند. اما رژیم ایران در این نقطه نیست.

سی.بی.اس:‌ اروپا، چین و روسیه همه قصد دارند روابط اقتصادی با ایران را به‌رغم تحریمهای آمریکا حفظ کنند. این کار چه پیامی دارد و این واقعیت که آنها این کانال پشتی را ایجاد کردند به چه معناست؟

مایک پمپئو: توجه کنید، من شب گذشته یک ضیافت شام با آنها را میزبانی کردم. زمینه‌های زیادی وجود دارد که ما با شرکای آن سوی اقیانوس اطلس خودمان به شیوه‌های بسیار مهم کار می‌کنیم، در زمینه تسلیحات شیمیایی – زمینه‌های زیادی که ما مشترکاًًت زیادی داریم. آنها در رابطه با برجام مسیر متفاوتی را اتخاذ کردند. این مدتی است که روشن است.

بیشتر بخوانید

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *