مایک پنس: ما در ورشو تعهد دادیم که با رژیم ایران مقابله کنیم

مایک پنس: ما در ورشو تعهد دادیم که با رژیم ایران مقابله کنیم

مایک پنس.ما در ورشو تعهد دادیم که با رژیم ایران مقابله کنیم

مایک پنس معاون رئیس‌جمهور آمریکا طی سخنانی در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: رژیم ایران جلودار رژیم حامی تروریسم در جهان است. از حزب‌الله و حماس حمایت می‌کند و در یمن و سوریه جنگ‌افروزی راه می‌اندازد.
ما در ورشو تعهد دادیم که با رژیم ایران مقابله کنیم. همه موافق بودند. تهدید اصلی صلح و امنیت رژیم ایران است.

من در ورشو گفتم زمان عمل فرا رسیده است. اروپا باید نقض تحریم‌ها را متوقف کند این رژیمی بیرحم و وحشی است و ما می‌خواهیم فشار حداکثر دیپلماتیک و اقتصادی به رژیم ایران وارد کنیم.

از آشوویتس دیدار کردم قیمتی که داده شد تأسف‌بار بود اما پیام پیروزی هم داشت رژیم ایران یک هولوکاست دیگر را نوید می‌دهد.

لازم به یادآوری است که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نیز در مصاحبه با فاکس‌ نیوز به اجلاس ورشو اشاره کرد و از جمله گفت:‌ من باید بگویم در این اجلاس که بیش از ۶۰کشور شرکت داشتند، ما به میزان قابل توجهی در رابطه با رژیم ایران صحبت کردیم و حتی یک کشور با این واقعیت پایه مخالفت نکرد. همه آنها درک کردند که تهدیدی که ما به‌صورت جمعی در سراسر دنیا با آن روبه‌رو هستیم از جانب رژیم ایران است و ما مشترکاًً متعهد بودیم که بهترین راهها برای مقابله با این تهدید رژیم ایران پیدا کنیم.

وی افزود: ما شروع کردیم که بحثهای خوبی پیرامون برنامه موشکی داشته باشیم و این‌که چطور می‌توانیم جلوگیری کنیم که رژیم ایران قابلیت توسعه موشکهایشان را نداشته باشند.

آلمان سفر ماهان ایر را تعطیل کرد، ماهان ایر یک خط هوایی است که مرتبط به نیروی قدس است، نیروی قدس ایران، عوامل تروریستی ارتش ایران. کشورهای دیگر اروپایی ایران را به‌خاطر کارزار سوءقصد آنها که هم‌چنان در سراسر اروپا اتفاق می‌افتد، محکوم کرده‌اند. این چیزهایی است که اروپا پیش از این بی‌میل بود که انجام دهد ولی الآن دارند انجام می‌دهند.

پمپئو اضافه کرد: من در رابطه با فعالیت‌های زیادی که کشورها ممکن است مخفیانه انجام دهند صحبت نمی‌کنم. ولی در این رابطه اشتباه نکنید، آمریکا از همه اهرمهای قدرت خود استفاده خواهد کرد به‌منظور این‌که توانایی رژیم ایران برای پیشبرد برنامه موشکی را کاهش دهد. توجه کنید ما می‌دانیم که چه اتفاقی می‌افتد وقتی که کشورها یک برنامه هسته‌یی را با قابلیت حمل کلاهک هسته‌یی با برد بلند ترکیب می‌کنند چه از طریق موشک بالستیک قاره‌پیما یا حتی موشکی با برد کمتر. ما هر کاری که در توان داریم، انجام می‌دهیم تا توانایی این رژیم برای توسعه آن موشکها را کاهش دهیم. و ما این کار را به یمن قطعنامه۲۲۳۱ شورای امنیت ملل ‌متحد انجام داده‌ایم. این کاملا روشن است که رژیم ایران این قطعنامه را با توسعه موشکهایش نقض می‌کند و ما داریم کار می‌کنیم که این را متوقف کنیم.

پمپئو در خصوص این‌که چرا دولت آمریکا از سال ۲۰۱۳ در رابطه با افشا جاسوسی متخصص اطلاعات سابق نیروی هوایی آمریکا تا اکنون صبر کرد، گفت: اشتباه نکنید، سرویس اطلاعاتی رژیم ایران – هم سرویس اطلاعاتی سپاه پاسداران و هم سرویس اطلاعاتی اصلی آنها وزارت اطلاعات و امنیت – دارند فعالانه کار می‌کنند نه فقط علیه ایالات متحده بلکه علیه کشورهای اروپایی و کشورهای عربی هم کار می‌کنند. سرویس اطلاعاتی ما، که من این افتخار را داشتم که آن را اداره کنم، به سختی کار می‌کند که اطمینان حاصل کند که به ایالات متحده آمریکا هیچ آسیبی نرساند.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *