محکومیت اعدام‌ها ونقض وحشیانه حقوق بشر توسط رژیم آخوندی در اجلاس شورای حقوق بشر ملل متحد در ژنو

ایران-حقوق-بشر-همبستگی - 222

محکومیت اعدام‌ها ونقض وحشیانه حقوق بشر توسط رژیم آخوندی توسط نمایندگان اتحادیه اروپا،فرانسه، سوییس، جمهوری چک و ایرلند

در سی و دومین اجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل که از روز ۲۴ خردادماه در مقر اروپایی سازمان ملل در ژنو آغاز شده و بمدت دو هفته ادامه خواهد یافت، نمایندگان کشورهای مختلف از جمله دانمارک، سوئیس، فرانسه، جمهوری چک و ایرلند در سخنرانیهای خود، نسبت به نقض حقوق بشر و افزایش اعدامها بویژه اعدام جوانان توسط رژیم آخوندی ابراز نگرانی کرده و آن را محکوم نمودند.
در بیانیه اتحادیه اروپا که توسط نماینده دانمارک قرائت شد آمده است: ما در رابطه با نقض حقوق بشر در ایران که در حال حاضر هم در جریان است، از جمله نقض آزادی حق بیان، اجتماعات، بازداشت های خودسرانه و تعداد بالای اعدامها شامل نوجوانان، عمیقا نگران هستیم.
در سی و دومین اجلاس شورای حقوق بشر در ژنو نماینده انجمن بین المللی حقوق بشر زنان در سخنان خود اعدامهای فزاینده در ایران تحت حاکمیت آخوندها را محکوم کرد و گفت: سازمان های بین المللی حقوق بشری گزارش می کنند که رژیم ایران بیشترین تعداد اعدام نوجوانان در جهان را دارد.
وی افزود: در ماه مارس ۲۰۱۶، گزارشگر ویژه سازمان ملل برای حقوق بشر در ایران گزارش داد که اعدامها به نزدیک به ۱۰۰۰ مورد در سال ۲۰۱۵ رسیده که بالاترین سطح در بیش از یک ربع قرن است. در حال حاضر رژیم ایران بالاترین تعداد سرانه اعدام در جهان را دارد. به عنوان مثال در ماه آوریل سال ۲۰۱۶، ۵۵ نفر به دار آویخته شدند که (۴ نفر از آنها زن بودند) و در ماه می نیز ۷۶ نفر از جمله یک زن و یک نوجوان اعدام شدند
نماینده انجمن بین المللی حقوق بشر زنان در ادامه سخنان خود، نگرانی این انجمن را از سرکوب کارگران ایران از جمله دستگیری و شلاق زدن ۱۷ کارگر معدن آغ دره را در استان آذربایجان غربی توسط دژخیمان رژیم ابراز کرد.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *