محکومیت ۷تن از هموطنان اهل سنت به اعدام

زندانگوهر دشت 222

بیدادگاه رژیم به‌ریاست قاضی جنایتکار مقیسه، حکم اعدام ۷تن از هموطنان اهل سنت را، در زندان گوهردشت کرج صادر و به آنها ابلاغ کرد.
اتهام این هفت زندانی که از ۱۶ آذر سال ۸۸ در زندان بصورت بلاتکلیف یعنی به مدت ۷سال در زندان به‌سر می‌بردند، ”اقدام علیه امنیت رژیم ”، “تبلیغ علیه نظام ”، ”عضویت در گروه‌های سلفی “، ”افساد فی‌الارض “و ”محاربه “عنوان شده است.
این زندانیان، گفته‌اند تنها به‌دلیل اعتقادات دینی و شرکت در جلسات مذهبی و پخش مطالب مذهبی دستگیر شده‌اند. اسامی این زندانیان عبارتند از داود عبداللهی، کامران شیخه، فرهاد سلیمی، انور خضری، خسرو بشارت، قاسم آبسته و ایوب کریمی.
بیشتر بخوانید:

۳۰تن از هموطنان اهل سنت در زندان گوهردشت کرج با خطر اجرای قریب‌الوقوع حکم اعدام روبه‌رو هستند.

العربیه در این باره گزارش داد: به گفته خانواده این زندانیان بسیاری از آنان بیش از چهار سال است که در زندان به‌سر برده و تا کنون بلاتکلیف هستند، برخی از آنان به اتهام ’عضویت در گروه‌های مذهبی’ ، ماه‌ها در بازداشتگاههای اطلاعات مورد بازجویی و شکنجه‌های طولانی قرار گرفته‌اند. برخی از آنان نیز نزدیک به یک سال در سلول‌های انفرادی بوده و سپس به زندان زنجان و سلول‌های بند ۲۰۹ زندان اوین و زندانهای دیگر منتقل شده‌اند .
اکثریت این هموطنان در بیدادگاههای قضاییه رژیم آخوندی به‌ریاست دژخیم مقیسه، به اتهام ”محاربه “و ”اقدام علیه امنیت ملی“، در دادگاههایی ۱۰ دقیقه‌یی به اعدام محکوم شده‌اند. این در حالی است که به گفته خود زندانیان: ”ما تنها از فعالان اهل سنت کرد هستیم “.
شایان ذکر است که قضاییه جنایتکار رژیم آخوندی پیشتر در تاریخ ۱۳اسفند ۹۳ چهار زندانی اهل سنت به نامهای جمشید و جهانگیر دهقانی، کمال ملایی و حامد احمدی را پس از شکنجه‌های طاقت‌فرسایی که بازجویان برای اخذ اعترافها اجباری بر آنها روا داشتند؛ از جمله سه بار اعدام نمایشی، زدن شوک الکتریکی به نقاط حساس بدن، شکنجه جوجه‌ کباب، آویزان کردن زندانی با بستن پاها به سقف و در حالت قپانی برای وادار کردن آنها به امضای اعتراف علیه‌ خود اعدام نمود.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *