مقامات نیروی هوایی آمریکا: موشکی که ریاض را هدف قرار داد ایرانی است

تصویر پخش شده از طرف حوثیها درباره شلیک

بنا‌ به اظهارات ژنرال جفری هریگیان مقام بلندپایه نیروی هوایی آمریکا، موشکی که هفته گذشته از سوی شبه‌نظامیان حوثی تحت نفوذ رژیم ایران، به سوی فرودگاه ریاض شلیک شد، ایرانی بوده و به‌طور واضح مارک ایران روی آن دیده می‌شود. ژنرال جفری هاریگیان، که بر ستاد فرماندهی نیروی هوایی آمریکا در قطر نظارت دارد، این نکته را روز جمعه ۱۹آبان ۹۶در نشستی خبری در دوبی اعلام کرد.

ژنرال جفری هریگیان گفت که مقامهای مسئول در حال بررسی چگونگی انتقال این موشک به یمن هستند. این موشکها در شرایطی به یمن منتقل شدند که فضای هوایی، بنادر و مرزهای این کشور در کنترل ائتلاف عربی است.

پیشتر امانوئل ماکرون و نیکی هیلی اشاره کرده بودند که موشک شلیک شده به فرودگاه ریاض ساخت رژیم ایران است. هم‌چنین عربستان نیز بر صحت این موضوع تأکید کرده بود. وزارت‌خارجه عربستان اعلام کرده بود که کارآگاهان با بررسی باقیمانده‌های این موشک، شواهدی را یافته‌اند که حاکی از نقش رژیم ایران در ساخت این موشکهاست.

با بررسی شواهد توسط ارتش آمریکا و اذعان مقامات بلندپایه نیروی هوایی این کشور تردیدی باقی نمی‌ماند که رژیم ایران در تأمین و شلیک این موشک به پایتخت عربستان نقش داشته است.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *