نیکی هیلی:‌ ما می خواهیم مطمئن شویم که تمامی اطلاعات را داشته باشیم

نیکی هیلی

نیکی هیلی

نیکی هیلی روز جمعه ۲۴فروردین در یک کنفرانس مطبوعاتی قبل از اجلاس شورای امنیت درباره واکنش آمریکا به حمله شیمیایی اسد به غیرنظامیان در دوما گفت:‌ « ما دیگر نمی‌توانیم بپذیریم که رژیم اسد تسلیحات شیمیایی داشته باشد ما از این نقطه تاریخی گذشته‌ایم. ولی سوریه ادامه داد چرا ادامه داد زیرا اسد هم‌چنان خواستار نابود کردن مخالفانش است و این ابزار جنگی است که او انتخاب کرده است.

اکنون ما به نطقه‌ای رسیدهایم که دارای مکانیزم مشترک تحقیقات هستیم. دومین روزی که اسد را متهم کردند که از تسلیحات شیمیایی استفاده کرده است روسیه مکانیزم را از بین برد. لذا یک گام جلوتر برویم ما تلاش کردیم مکانیزم دیگری ایجاد کنیم روسیه وتو کرد. ما ۶قطعنامه داشتیم که اسد را به واقع می‌توانست پای عدالت بکشاند که نام آن فراخوان به سوریه در مورد تسلیحات شیمیایی بود ۶قطعنامه توسط روسیه وتو شد.

و بعد حمله دیگر شیمیایی انجام می‌شود و الآن اینجا تلاش می‌شود که بگویند ساختگی است! در نقطه‌ای شما باید کاری کنید در نقطه   شما باید بگویید دیگر بس است!

ما  دیدیم در سالزبوری چه شد این تلاشی مجدد است تا که تسلیحات شیمیایی را مجدداً به جریان بیاندازند و ما نمی‌توانیم اجازه دهیم چنین  چیزی واقع شود. برای کسانی که می‌پرسند  چرا اسد این کار را انجام می‌دهد؟ به همان دلایلی که این کار را برای چندمین بار بعد از خان شیخون انجام داده است. وقتی به منطقه‌ای می‌رود این سریع‌ترین شیوه‌ایست که او می‌تواند مخالفانش را از بین ببرد و در این منطقه او می‌خواهد آن‌چه را که باقی مانده است از بین ببرد. چرا ما فکر می‌کنیم این مهم است؟ زیرا دیگر دارد بسیار عادی می‌شود و این چیزیست که آمریکا، فرانسه و انگلستان و تمامی جامعه بین‌المللی  می‌گویند نمی‌توانیم اجازه آن را بدهیم.

ما جلساتی در کاخ سفید  دیروز داشتیم و من امروز برای جلسات به واشینگتن می‌روم و به شما خواهم گفت اول از همه آیا حمله شیمیایی انجام شده است؟ بله

آیا آمریکا تجزیه و تحلیل کرده است؟ بله اتفاق افتاده است

آیا انگلستان هم تجزیه تحلیل کرده است؟ بله

آیا فرانسه هم تجزیه و تحلیل کرده است؟ بله

سه تجزیه و تحلیل جداگانه همه به نتیجه مشترک رسیده‌اند.

دلیل اثباتی وجود دارد که اتفاق افتاده است. ولی آن‌چه به شما می‌گویم این است که به‌عنوان مادر دو فرزند به‌عنوان همسر یک سرباز قدیمی من بشکلی باورنکردنی مفتخرم  که چگونه  دونالد ترامپ اطلاعات را بررسی کرده تجزیه و تحلیل کرده به کسی اجازه نداده است او را سر آن به عجله وادارد زیرا او از ابتدا گفته است ما می‌خواهیم بدانیم که کار درست را انجام می دهیم ما باید تمامی اطلاعات را داشته باشیم ما باید بدانیم که فاکتی اثباتی وجود دارد و ما باید مطمئن شویم که همه اقدامات احتیاطی ضروری را اگر بخواهیم دست به‌عمل بزنیم بکار گیریم.

برای همین من بسیار مفتخرم که بخشی از تیم او باشم، شورای امنیت چندین بار رفت و برگشت داشته و گزینه‌های متعددی داشته ولی این یک رویکردی کامل بوده و این چیزیست که شما در تصمیم‌گیریهایی نظیر اینهیچوقت عجله نمی‌کنید اگر عجله کنید در این  چنین تصمیم‌گیریهایی شما خطا خواهید داشت.

ما می‌خواهیم مطمئن شویم که تمامی اطلاعات را داشته باشیم که اگر کاری می‌کنیم چه خواهد شد چگونه روی خواهد داد و آیا به کسی آسیب می‌رساند؟ و این  چیزیست که آمریکا روی آن بسیار فکر کرده است و چیزیست که ما نسبت به آن تعهد اخلاقی داریم».

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *