هشدار اروپاییها به رژیم ایران، با عبور از برجام هیچ چیزی به‌دست نمی‌آورید

راکتور آب سنگین اراک

به‌دنبال سخنرانی امروز آخوند روحانی و تهدیدات وی برای تجاوز از تعهدات برجام، فرانسه به رژیم ایران هشدار داد.

روحانی امروز سه‌شنبه ۱۲آذر تهدید کرد که از روز ۱۶تیر ماه سقف اورانیوم غنی شده را افزایش داده و از مرز ۳و ۶۷صدم درصد عبور می‌کنیم. او همچنین گفت که رآکتور آب سنگین اراک هم به وضعیت سابق بر می‌گردد.

سخنگوی وزارت‌خارجه فرانسه، گفت: رژیم ایران با عبور از تعهداتش در توافق هسته‌یی هیچ چیز به دست نخواهد آورد.” وی افزود اقدام رژیم ایران در نادیده گرفتن تعهداتش در برجام “صرفا باعث تشدید تنش در منطقه” خواهد شد.

سخنگوی وزارت‌خارجه فرانسه گفت: “به همین دلیل فرانسه و شرکای آن در اتحادیه اروپا قویاً از رژیم ایران خواسته‌اند تا سریعاً از گام قبلی در تجاوز از سقف تعیین شده برای ذخیره اورانیوم غنی شده به عقب بازگردد و از هر گونه اقدامی در جهت تضعیف تعهدات هسته‌یی خود خودداری کند.”

عقب‌نشینی از برجام خطای بزرگ رژیم ایران

بوریس جانسون وزیر خارجه پیشین انگلستان نیز عقب‌نشینی از برجام را “خطایی بزرگ” خواند

وی گفت: از رژیم ایران می‌خواهم درباره پیامدهای نابودی برجام و نقض تعهداتش در چارچوب این توافق با دقت بسیار زیاد فکر کند. وی افزود:‌ معتقدم رژیم ایران باید به برجام پایبند بماند و اشتباه بزرگ رژیم ایران خواهد بود اگر در شرایط کنونی از رویکرد خویشتندارانه دست بکشد و به غنی‌سازی مواد رادیواکتیو روی آورد. معتقدم این خطایی جدی خواهد بود.

هشدارهای آمریکا به رژیم ایران

روز ۱۰تیر۹۸ رئیس‌جمهور آمریکا در واکنش به نقض محدودیت برجام در مورد انباشت اورانیوم غنی شده به حکومت آخوندی هشدار داد: با آتش‌بازی نکند

وزیر خارجه آمریکا طی بیانیه‌یی اعلام کرد: رژیم ایران گامهای جدیدی برای پیشبرد جاه‌طلبیهای اتمیش برداشته است. اصلی‌ترین حکومت حامی تروریسم در جهان به استفاده از برنامه اتمی برای اخاذی از جامعه بین‌المللی و تهدید امنیت منطقه‌یی ادامه می‌دهد. هیچ توافق اتمی هرگز نباید به این رژیم اجازه غنی‌سازی در هر سطحی را بدهد.

معاون رئیس‌جمهور آمریکا به رژیم آخوندی هشدار داد ترامپ هرگز نمی‌گذارد که این رژیم سلاح اتمی بسازد

جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید نوشت: هیچ دلیلی ندارد که رژیم ایران غنی‌سازی را افزایش بدهد مگر این‌که این کار بخشی از یک تلاش برای کاهش زمان برای دستیابی به تسلیحات اتمی باشد.

کاخ سفید به حکومت آخوندی هشدار داد به جاه‌طلبیهای اتمی و رفتار شرورانه‌اش خاتمه دهد.

در بیانیه مطبوعاتی کاخ سفید که روز ۱۰تیرماه صادر شد، آمده است: رژیم ایران امروز برای افزایش غنی‌سازی اورانیوم دست به اقدام زد. دادن اجازه به این رژیم برای غنی‌سازی اورانیوم در هر سطحی اشتباه بوده است. شکی نیست که رژیم ایران قبل از وجود توافق شروط آنرا نقض می‌کرده است. ما باید استاندارد های دیرینه منع گسترش تسلیحات اتمی را احیا کنیم که به رژیم ایران اجازه غنی‌سازی داده نشود. آمریکا و متحدانش هرگز به این رژیم اجازه تولید تسلیحات اتمی نمی‌دهند.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *