همبستگی مسلمانان و مسیحیان فرانسه در نبرد با تروریسم

همبستگی مسلمانان و مسیحیان فرانسه222روز شنبه ۹مرداد ۹۵ و چهار روز پس از حمله به یک کلیسا در شمال غربی فرانسه, در حالی که تحقیقات در این زمینه ادامه دارد, تجمع‌هایی با حضور مسیحیان و مسلمانان برای بزرگداشت یاد کشیشی که در این حمله به قتل رسید در سراسر فرانسه برگزار شد.
در شهر لیون, دومین شهر بزرگ فرانسه, نمایندگان اقلیت مسلمان، مسلمانان این شهر را به برگزاری ‘راهپیمایی برادری’ دعوت کردند. همچنین در بوردو, دیگر شهر بزرگ فرانسه در غرب این کشور, مراسمی با حضور مسلمانان و مسیحیان در یک کلیسا برگزار شد.
در شهر ‘سنت اِتیِن دو روورِه’ , جایی که این حمله روی داد نیز در کلیسایی که در نزدیکی یک مسجد قرار دارد شامگاه شنبه مراسم دعا برگزار شد.
روز جمعه, ۲۹ ژوئیه, مسلمانان و مسیحیان این شهر به کلیسا و مسجد نزدیک آن به اسم ‘مسجد یحیی’ رفتند و ‘برادری’ خود را به نمایش گذاشتند.
آگوست مواندا, یک کشیش مسیحی شهر ‘سنت اِتیِن دو روورِه’ با حضور در نماز جمعه این شهر خطاب به مسلمانان گفت: ‘شما در غم ما شریک هستید, درد ما درد شما هم است’.
همچنین شورای مسلمانان فرانسه از پیروان دین اسلام در این کشور دعوت کرده که روز یکشنبه در مراسم دعای کلیساهای فرانسه حاضر شوند.
شورای اسقف‌های کاتولیک فرانسه نیز از مسئولان کلیساهای این کشور خواسته تا ‘برادرانه’ از مسلمانانی که قصد دارند به کلیسا بیایند پذیرایی کنند.
علاوه بر فرانسه, در ایتالیا نیز انجمنهای اسلامی این کشور از نمایندگان و اعضای خود خواسته‌اند تا در مراسم روز یکشنبه کلیساها شرکت کنند و ‘اتحاد معنوی’ خود با مسیحیان را نشان دهند.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *