همبستگی پارلمانترهای استرالیایی با کارزار دادخواهی قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷

201692074344544810251-copy

فراخوان به محاکمه سران رژیم آخوندی به‌خاطر ارتکاب جنایت علیه بشریت

به‌دعوت کمیته استرالیایی حامی دموکراسی در ایران، جلسه‌یی در مقر پارلمان فدرال استرالیا در کانبرا با حضور سناتورها، نمایندگان پارلمان و شخصیت‌های حقوق‌بشری این کشور پیرامون کارزار دادخواهی قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ و مسئولیت و وظایف جامعه جهانی در قبال این جنایت علیه بشریت برگزار شد.

سخنرانان این جلسه همبستگی خود را با کارزار دادخواهی مقاومت ایران ابراز کردند و به محاکمه سران رژیم آخوندی و عاملان و آمران قتل‌عام ۶۷ در دادگاههای بین‌المللی فراخوان دادند؛ آنها همچنین مماشات دولتهای غربی با رژیم آخوندی به‌خاطر منافع اقتصادی و تجاری و چشم‌پوشی بر جنایات و نقض فاحش حقوق‌بشر در ایران را محکوم کردند.

در ابتدای این جلسه پیتر مورفی مسئول کمیته استرالیایی‌های حامی دموکراسی در ایران و برایان میدوی رهبر پروتستانهای استرالیا، خلاصه‌یی از تاریخچه قتل‌عام ۶۷ توسط رژیم خمینی و نسل‌کشی مجاهدین به‌عنوان اپوزیسیون اصلی این رژیم را توضیح دادند.

پیتر مورفی تأکید کرد که قتل‌عام ۶۷، یک مسأله بسیار جدی در ایران و در منطقه است.

برایان میدوی نیز خواهان پیگیری جدی قتل‌عام ۶۷ از سوی جامعه جهانی شد و گفت که به‌دلیل نادیده گرفته‌شدن قتل‌عام ۶۷ و جنایاتی که رژیم ایران در گذشته مرتکب شده، این رژیم امروزه پاسخگوی هیچ‌یک از جنایتش نیست و تمام دخالتهای تروریستی آن در منطقه نیز تا به امروز از سوی جامعه جهانی بی‌جواب مانده است.

وی سپس به گردهمایی بزرگ مقاومت در پاریس اشاره کرد، و افزود: امسال در پاریس ما شاهد بودیم که صد هزار نفر از سراسر جهان به‌همراه هیئتهایی از دهها کشور در این گردهمایی شرکت کردند. آنچه بسیار بارز بود، رابطه کشورهای عربی با مقاومت ایران بود که نشان می‌دهد این مقاومت، به‌خوبی قادر است رژیم ایران را سرنگون کند، در این جلسه رز هارت نماینده مجلس از حزب کارگر استرالیا تصریح کرد که قتل‌عام سال ۶۷ باید به‌طور جدی توسط ملل‌متحد پیگیری شود و نباید آن‌را نادیده گرفت.

سناتور کلر مور نیز در سخنان خود ضمن استقبال از پیروزی بزرگ مقاومت در انتقال موفقیت‌آمیز آخرین گروه اشرفی‌ها از لیبرتی، حمایت خود را از تشکیل دادگاه برای محاکمه عاملان و آمران قتل‌عام مجاهدین زندانی در سال ۶۷ اعلام کرد.

همچنین سناتور ژان ویلیامز از حزب حاکم استرالیا با ابراز همدردی با خانواده‌های زندانیان سیاسی قتل‌عام شده در سال ۶۷، خشنودی خود را از تکمیل انتقال مجاهدان اشرفی ابراز و تأکید کرد که هم‌چنان به حمایت از مقاومت ایران ادامه خواهد داد.

در این جلسه که در مقر پارلمان فدرال استرالیا برگزار شد، محمد صادقپور مسئول انجمن دموکراسی و حقوق‌بشر برای ایران در استرالیا، پیرامون کارزار دادخواهی قتل‌عام ۳۰هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ توضیحاتی ارائه کرد و گفت که همان‌طور که سازمانهای حقوق‌بشری و پارلمان فدرال کانادا در سال‌های مختلف تأکید کرده‌اند، این یک جنایت بزرگ علیه بشریت است و باید عاملان آن به‌دست عدالت سپرده شوند.

در این جلسه همچنین محمد اسماعیل میرشاهی از زندانیان سیاسی سابق و از شاهدان قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ مشاهدات خود از جنایات رژیم خمینی در زندانها در زمان قتل‌عام را بازگو کرد.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *