هویت مهاجم فرودگاه «اورلی» پاریس اعلام شد

hvet

دادستانی پاریس اعلام کرد فردی که به فرودگاه اورلی در پایتخت فرانسه حمله کرده، زید بن ابوالقاسم نام داشت و دارای دیدگاه بنیادگرای افراطی بوده است.

ابوالقاسم، ۳۹ ساله، شهروند فرانسه، پیش از حمله به فرودگاه اورلی در اطراف پاریس دست به تیراندازی و ربودن یک خودرو زده بود.

فرانسوا مولین، دادستان پاریس، ۲۸ اسفند ۹۵ اعلام کرد شواهد و هدفی که مهاجم انتخاب کرده بود، نشان می‌دهند که او «افراطی‌شده» و قصد انجام حمله تروریستی را داشته‌است.

پیش از این منابع پلیس نیز مهاجم را «مسلمانی افراطی و شناخته‌شده» برای سازمان اطلاعات این کشور توصیف کرده بودند.

ابوالقاسم سابقه جنایی نیز داشت و پلیس می‌گوید او در کار قاچاق مواد مخدر و دزدی مسلحانه نیز بوده‌است.

این مرد ۳۹ ساله صبح روز شنبه در یک ایست بازرسی در حاشیه شمالی شهر پاریس متوقف شده بود. او سپس به پلیس شلیک کرد که در جریان تیراندازی یکی از مأموران جراحت سطحی برداشته ‌است.

پس از آن از محل گریخته، خودرویی که همراه داشته را رها کرده و خودروی دیگری را ربوده ‌است. پلیس، خودروی دوم را در فرودگاه اورلی پیدا کرد.

زید بن ابوالقاسم در ساعت هشت و نیم صبح وارد ترمینال جنوبی فرودگاه شده و تلاش کرده تا اسلحه یکی از سربازان زن را -آن‌طور که سخنگوی ارتش می‌گوید- «در حمله‌یی وحشیانه» تصاحب کند.

به گفته دادستانی پاریس، ابوالقاسم از یک سلاح کمری استفاده کرده تا پلیس زن را گروگان بگیرد. او گفته است «اسلحه‌ات را زمین بگذار، دستها روی سر! من آمده‌ام اینجا بمیرم. در هر حال، همه می‌میرند».

به گفته دادستانی مهاجم یک بشکه بنزین، یک پاکت سیگار و فندک و ۷۵۰ یورو همراه داشته‌است. نیروهای امنیتی در خانه‌اش نیز چند گرم کوکائین، یک قمه و مقداری پول خارجی پیدا کرده‌اند.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *