وال استریت ژورنال: تحریم‌های آمریکا به شاهرگ حیاتی نفت ایران به سوریه ضربه می زند

وال استریت ژورنال: تحریم‌های آمریکا به شاهرگ حیاتی نفت ایران به سوریه ضربه می زند

صادرات نفت – عکس از آرشیو

وال استریت نوشت: تحریم‌های آمریکا جریان صدور محموله‌های نفتی رژیم ایران به سوریه را قطع کرده و خسارت هنگفتی بر جریان نفت خامی که با وجود محدودیتهای بین‌المللی قطع نشده بود و به بقای رژیم اسد در طول سال‌ها جنگ داخلی کمک کرده بود وارد کرده است.

بنا‌ به گزارش تانکر ترکر تأمین کننده آمار و ارقام کشتیرانی؛ رژیم ایران از ۱۲دی۹۷دیگر نتوانسته است به سوریه نفت تحویل بدهد.

تا ۳ماه قبل از سال نو روزانه ۶۶هزار بشکه نفت تحویل سوریه می‌شده است.

این گزارش که روز ۲فروردین۹۸ منتشر شده است می‌افزاید نفت ایران قطع شده و مخازن نفتی[سوریه] خالی شده‌اند…

یو.اس.ای بریکینگ نیوز به‌ نقل از وال استریت نوشت؛ مصر در رابطه با هشدار خزانه‌داری آمریکا؛ نفتکش ایرانی سی شارک(Sea Shark) که روانه سوریه بود را برگردانده است.

خبرگزاری رویترز روز ۱فروردین۹۸ گزارش داد: صادرات روزانه نفت رژیم ایران در ماه مارس به پایین‌ترین سطح خود رسیده و به‌طور متوسط بین یک میلیون تا یک و یک دهم میلیون بشکه در روز رسیده است.

این میزان پایین‌تر از ماه فوریه است که صادرات، حداقل ۱و ۳دهم میلیون بشکه در روز بود.

رویترز افزود: صادرات نفت رژیم ایران که از حداقل ۲و ۵دهم میلیون بشکه در روز در آوریل۲۰۱۸به یک و یک دهم میلیون بشکه در روز در ماه جاری رسیده است، بر بحران اقتصادی که این رژیم دامن زده است.

رویترز افزود: گرچه رژیم ایران اعلام کرده با وجود تلاشهای آمریکا برای به صفر رساندن صادرات نفت ایران صادرات نفت خود را حفظ می‌کند اما کاهش صادرات ممکن است شاخص دیگری از فشار اقتصادی تحریم‌ها باشد. در همین رابطه برخی شرکت‌های مشورتی انرژی پیش‌بینی کرده‌اند که در ماه مه (اردیبهشت‌ماه) صادرات نفت کمتر شود.

روز جمعه ۲فروردین۹۸ مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا پس از اعلام تحریم‌های جدید علیه رژیم آخوندی که ۳۱مقام و نهاد وابسته به وزارت دفاع رژیم آخوندی را در لیست تحریم‌ها قرار داد در پیامی گفت: «با اعلام تحریم‌های امروز علیه برنامه اتمی رژیم ایران، کمپین فشار حداکثری بر رژیم ایران را ادامه می‌دهیم.

وی افزود:‌ ما ذره‌یی در تلاش خود برای جلوگیری از دستیابی رژیم ایران به ساخت و گسترش تسلیحات کشتار جمعی و دیگر فعالیت‌های غیرقانونی‌اش،‌ عقب نمی‌نشینیم.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز جمعه با صدور بیانیه‌یی اعلام کرد: ۱۴مهره و ۱۷نهاد رژیم ‌آخوندی را که در ارتباط با سازمان پژوهش‌های نوین دفاعی (سپند) (SPND) هستند در فهرست تحریم‌های خزانه‌داری قرار داده است.

این بیانیه می‌افزاید: سپند نهادی است که نقشی کانونی در تلاش برای تسلیحات اتمی رژیم ایران داشته و آمریکا سپند را مطابق دستور ۱۳۳۸۲ در نوامبر ۲۰۱۴ به‌خاطر فعالیت‌های حساس در زمینه تکثیر کشتار جمعی نامگذاری کرده بود…

استیو منوچین وزیر خزانه‌داری گفت: دولت آمریکا اقدامی قاطع علیه بازیگران در تمامی سطوح در ارتباط با سازمان نوین پژوهشهای دفاعی (سپند) اتخاذ می‌کند که از بخش دفاعی رژیم ایران حمایت می‌کند.

وی افزود: آمریکا به اعمال حداکثر فشار بر رژیم ایران با استفاده از تمامی ابزارهای اقتصادی برای ممانعت از دستیابی این رژیم به توسعه تسلیحات کشتار جمعی ادامه می‌دهد.

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد: تحریم‌های جدید علیه عوامل مرتبط با برنامه اتمی رژیم ایران که کارشناسان قدیمی اتمی را شامل می‌شود، ادامه کارزار فشار حداکثری علیه این رژیم است و آمریکا برای سلب کردن توانایی اشاعه سلاحهای کشتار جمعی از رژیم ایران سرسخت خواهد بود

خبرگزاری رویترز روز ۲فروردین گزارش داد: این تحریم‌ها یک روز پس آن است که خامنه‌ای در روز پنجشنبه گفت مصمم به تقویت توانمندیهای تسلیحاتی با وجود افزایش فشار از جانب آمریکا و متحدان آن برای مهار برنامه موشک بالستیک آن است.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *