وخامت حال زندانی سیاسی محمود بهشتی لنگرودی در پی اعتصاب‌غذای خشک

2016557175125862222

اعتصاب غذای خشک زندانی سیاسی محمود بهشتی لنگرودی در زندان اوین

حال زندانی سیاسی محمود بهشتی لنگرودی در شانزدهمین روز اعتصاب‌غذا و پنجمین روز اعتصاب غذای خشک به وخامت گرایید.

وی را به‌دلیل افت شدید فشار در ساعت یک بامداد به ناچار به بهداری زندان اوین منتقل کردند. این معلم زندانی از روز اول اردیبهشت در اعتراض به احکام ظالمانه بیدادگاه، هم‌چنین درخواست دادگاه علنی و با حضور هیأت منصفه اعتصاب‌غذا کرده است.
زندانی سیاسی محمود بهشتی لنگرودی مدافع حقوق معلمان که در زندان اوین محبوس است از روز دوشنبه اعتصاب‌غذای خشک خود را شروع کرده است.
علت تبدیل اعتصاب غذای‌تر به اعتصاب‌غذای خشک توسط محمود بهشتی لنگرودی بی‌اعتنایی دژخیمان خامنه‌ای به خواسته به حق این معلم عنوان شده است.
بیشتر بخوانید

اعتصاب غذای صدها تن از فرهنگیان در همبستگی با معلمان زندانی

صدها تن از فرهنگیان در همبستگی با معلمان زندانی در اعتصاب محمود بهشتی لنگرودی و اسماعیل عبدی دست به اعتصاب‌غذا زدند.

این همه ستم قابل‌تحمل نیست

در قسمتی از بیانیه اعتصاب‌کنندگان آمده است: ”این همه ستم قابل‌تحمل نیست و ما امضا کنندگان این نامه، روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت ۹۵ در اعتصاب غذا، یاران دربندمان را همراهی خواهیم کرد“.
وی در یادداشتی اعلام کرده بود در اعتراض به احکام ظالمانه‌ای که مجموعاً وی را به ۱۴ سال حبس محکوم کرده‌اند. از روز چهارشنبه اول اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ تا زمان توقف اجرای حکم و برگزاری دادگاه علنی دست به اعتصاب‌غذا خواهد زد.

محمود بهشتی در سال ۱۳۸۹ در بیدادگاهی که فقط ۵ دقیقه به طول انجامید و فرصت دفاع به او داده نشد، به ۵ سال زندان محکوم شد. که با احتساب ۴ سال زندان که به‌خاطر اعتراض او و سایر فرهنگیان در سال ۸۵ گرفته بود، مجموعاً به ۹ سال حبس محکوم شده است.
اسماعیل عبدی، مدافع حقوق معلمان نیز در اسفند ماه سال گذشته به ۶ سال زندان محکوم شد، او دو ماه قبل از آن هم، در آستانه‌ی تجمع اعتراضی معلمان در هفدهم اردیبهشت، از سوی وزارت اطلاعات احضار و تهدید شده بود که در صورت ادامه‌ی فعالیت صنفی، به زندان خواهد رفت.

حمایت از زندانیان سیاسی محمود بهشتی لنگرودی و جعفرعظیم زاده

۶۳تن از معلمان و مدافعان حقوق‌بشر در حمایت از زندانیان سیاسی محمود بهشتی لنگرودی و جعفرعظیم زاده و خانواده‌هایشان طی بیانیه‌یی دست به اعتصاب‌غذا زدند.
در قسمتی از این بیانیه آمده است: ”ما امضا‌کنندگان این نامه به همان دلایلی که آقایان بهشتی و عبدی اعتصاب‌غذا کردند روزهای دوشنبه و سه‌شنبه ۱۳ و ۱۴ اردیبهشت ۹۵ با اعتصاب غذا، یاران دربندمان را همراهی خواهیم کرد “.
در این بیانیه همچنین آمده است: در کجای جهان فعالیت صنفی و اعتراضات معلمان اقدام علیه امنیت ملی است؟ براستی در کجای جهان اعتراض به حق و حقوق صنفی، آن هم توسط فرهیخته‌ترین قشر جامعه، حتی یک روز زندان دارد که شما سالها معلمان بی‌گناه را زندانی می‌کنید؟.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *