وضعیت وخیم زندانی سیاسی گلرخ ایرایی پس از گذشت ۵۰روز از اعتصاب غذا

گلرخ ایرایی

پس از قریب به ۵۰روز اعتصاب غذا؛ وضعیت جسمی زندانی سیاسی گلرخ ایرایی در زندان قرچک ورامین رو به وخامت گذاشته است. بنا‌به گزارشهای دریافتی وی ۲۰کیلو وزن کم کرده و بر اثر فشارهای اعتصاب غذا؛ دچار مشکلات و نارسایی‌‌هایی در کارکرد کلیه‌‌هایش شده‌است. پاهای این زندانی به‌‌شدت ورم کرده و از مشکلات جدی جسمانی رنج می‌برد.

وی  در اعتراض به تبعید خود از زندان اوین به زندان  قرچک ورامین از روز ۱۴بهمن ۹۶ اقدام به اعتصاب غذا کرد.

د‌ژخیمان ر‌ژیم ضدبشری آخوندی  روز چهارشنبه ۴بهمن ۹۶ (۲۴ژانویه) گلرخ ایرایی  را به همراه آتنا دائمی را پس از ضرب ‌و شتم وحشیانه به زندان قرچک ورامین منتقل کردند.

روز دوشنبه ۲۸اسفند نیز ۴گزارشگر ویژه سازمان ملل  متحد با انتشار بیانیه‌یی، خواستار آزادی فوری زندانیان سیاسی آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی شدند.  آنها در مورد گزارشهایی که خبر از ضرب‌وشتم  این دو زندانی سیاسی در بازداشت می‌دهد ابراز نگرانی عمیق کردند. این چهار کارشناس سازمان ملل نوشته‌‌اند که تلاش کرده‌اند با مقامهای رژیم ایران درباره‌ی وضعیت آتنا دائمی و گلرخ دائمی گفتگو کنند اما این تلاش‌ها به نتیجه نرسیده است. آنها یادآور شده‌اند که پرونده‌های آتنا دائمی و گلرخ ایرایی نمونه‌هایی هستند از رویه‌ی ادامه‌‌دار آزار و اذیت، ارعاب و حبس کسانی که در دفاع از حقوق بشر و حمایت از زندانیان عقیدتی در ایران فعالیت می‌کنند.

پیش از این دبیر کمیته حقوق بشر پارلمان اروپا هم در مورد ضرب‌وشتم و حبس ناعادلانه آتنا دائمی و گلرخ ایرایی یک بیانیه منتشر کرد و خواستار آزادی این دو  زندانی، دسترسی آن‌ها به مراقبت‌های پزشکی و بهبود شرایط اسفناک زندان شهر ری شد.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *