پاسداران ترور در خدمت دیکتاتور- ۷

پاسداران-ترور7

پاسداران-ترور۷

برگرفته از سایت مجاهد

 شماره پیش به ترور پروفسور کاظم رجوی در سوئیس توسط سپاه پاسداران و به نقش سفارت و کنسولگری این رژیم و وزارت اطلاعات در اجرای این ترور در ژنو اشاره کردیم. اینک به یک ترور دیگر توسط پاسداران می‌پردازیم که موجب رسوایی بین‌المللی دیکتاتوری آخوندی شد.

سفارتخانه رژیم آخوندی در آلمان- ترور میکونوس 

میکونوس نام رستورانی است در برلین که در تاریخ ۱۷سپتامبر ۱۹۹۲تعدادی از سران حزب دموکرات کردستان ایران در این رستوران توسط تروریست‌های اعزامی از سوی سپاه پاسداران و حزب‌الله لبنان به‌قتل رسیدند. این ترور تأثیر بسیاری بر روی روابط بین رژیم آخوندی و کشورهای اروپایی داشت و پای آخوند علی خامنه‌ای، آخوند رفسنجانی، وزیر جنایتکار اطلاعات آخوند علی فلاحیان و شمار دیگری از کارگزاران دیکتاتوری آخوندی به میان کشیده شد. تا آنجا که آلمان و کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفرای خود را از ایران فراخواندند و مناسباتاتحادیه اروپا و رژیم ملایان به‌کلی بحرانی شد.

رستوران میکونوس

رستوران میکونوس

سابقه امر 

کنگره جهانی احزاب سوسیالیست و سوسیال‌دموکرات در برلین از تاریخ ۱۳تا ۱۶مه ۱۹۹۲(۲۳تا ۲۶شهریور ۱۳۷۱) در حال برگزاری بود و برخی فعالان کرد ایرانی، برای شرکت در این مراسم به آلمان رفته بودند. در این میان دعوتی در روز ۱۷سپتامبر ۱۹۹۲از ۱۵الی ۲۰نفر از ایرانیان جهت حضور در رستورانی به نام میکونوس که صاحب آن فردی ایرانی به نام عزیز غفوری بود صورت می‌گیرد. در روز جلسه شش نفر از دعوت شدگان در رستوران حاضر می‌شوند؛ که علاوه بر آنها دو نفر به‌صورت اتفاقی و صاحب رستوران (جمعاً ۹نفر) در رستوران حاضر بودند.

عملیات ترور 

برلین – دوشنبه هفدهم دسامبر۱۹۹۲- رستوران میکونوس – عزیز غفوری به همراه دوستانش از جمله صادق شرفکندی، فتاح عبدلی، همایون اردلان، نوری دهکردی و برخی دیگر از مسئولان حزب دموکرات، در اتاق پشتی رستوران نشسته و مشغول بحث و گفتگوی سیاسی بودند. ساعت ۲۲و ۵۰دقیقه ناگهان سه فرد مسلح وارد رستوران می‌شوند. یک نفر نزدیک درب ورودی با اسلحه اسپانیایی لاما و نفر دوم در قسمت جلویی رستوران با اسلحه رولور می‌ایستد. نفر سوم با مسلسل یوزی وارد قسمت پشتی رستوران که ۶ایرانی در آنجا دور یک میز نشسته بودند رفته و همه آنها را به رگبار می‌بندد. از جمع افراد حاضر در رستوران ۴نفر در جا کشته می‌شوند.

دبیرکل حزب دموکرات کردستان ایران بعد از تیر خوردن به زمین می‌افتد و مرد مسلح تیر خلاص را در مغز صادق شرفکندی خالی می‌کند. اتاق پشتی رستوران میکونوس را خون فرا می‌گیرد. بسیاری از حاضران کشته شدند. صاحب رستوران، عزیز غفوری هم چندی بعد به‌علت شدت جراحات جان ‌سپرد.

رد پای دیکتاتوری آخوندی 

مأموران اطلاعاتی آلمان اقدام به یافتن سرنخ برای دستگیری عاملان ترور کردند. اما هیچ ردی نیافتند. در این میان سازمان جاسوسی خارجی انگلیس (MI۶) اما اطلاعات بیشتری از همکاران خود در سرویس اطلاعاتی آلمان (BND) داشت. این سازمان اطلاعات خود شامل آدرس و مشخصات دو تن از عوامل ترور رهبران کرد را در اختیار مقامات اطلاعاتی آلمان قرار داد. عباس رهایل و یوسف امین، دو عضو حزب‌الله لبنان وابسته به رژیم آخوندی هستند.

همان شب مأموران آلمانی موفق شدند احمد امین، برادر یوسف امین را دستگیر کنند. احمد امین محل اختفای عاملان قتل میکونوس را لو داد. این دو نفر عباس رهایل و یوسف امین، از حزب‌الله لبنان بودند که در خانه‌ٔ احمد، برادر یوسف در ایالت «نورد راین وست فالن» مخفی شده بودند. یوسف امین که جوان‌تر از برادرش عباس امین بود، به نوبه خود بلافاصله پس از دستگیری، محل اختفای اسلحه‌ها و اتومبیلی که با آن گریخته بودند را لو داد. اما از همه مهمتر او آدرس یک جاسوس رژیم مقیم برلین را به‌عنوان همدست خود در این اقدام در اختیار مأموران آلمانی قرار داد. تروریستی که که سه روز بعد بازداشت شد و در دادگاه مشخص شد کار سرپرستی و تدارکات تیم ترور را برعهده داشته است: کاظم دارابی

کاظم دارابی کیست؟ 

کاظم دارابی، تروریست برون‌مرزی سپاه پاسداران

کاظم دارابی، تروریست برون‌مرزی سپاه پاسداران

او که اسم خود را در نزد تروریست‌های حزب‌الله هم‌تیم خودش، عباس نام نهاده بود، چهل و هشت ساله و متولد داراب استان فارس و یک مأمور مخفی واحد اطلاعات سپاه و یک تروریست برون‌مرزی پاسداران در آلمان بود که پیش‌تر در گروه‌های چماقدار و سرکوب رژیم در اروپا عضویت داشت.

در تاریخ ۴اردیبهشت ۱۳۶۱تعداد ۱۵۰نفر (و به اعتراف کاظم دارابی ۸۶نفر) از اعضای چماقداران انجمن اسلامی دانشجویان اروپا به سرکردگی کاظم دارابی به یک خوابگاه دانشجویان ایرانی مخالف رژیم در شهر ماینز آلمان حمله کردند و با چماق و میله‌های فلزی و چماق‌های میخدار و حتی گاز اشک‌آور به‌شدت دانشجویان هوادار سازمان مجاهدین را مورد ضرب ‌و شتم قرار دادند. بر اثر این حمله وحشیانه تروریستی که دقیقاً به شیوه حملات به مخالفان در هند و فیلیپین طراحی شده بود یک زن آلمانی بر اثر سکته قلبی ناشی از ضرب ‌و شتم و استرس درگذشت و ۲۸دانشجوی ایرانی شدیداً مجروح شدند. بعد از این جریان پلیس آلمان کاظم دارابی را بازداشت و در دادگاه به ۸ماه زندان محکوم کرد. دولت آلمان تصمیم گرفت کاظم دارابی را پس از تحمل ۸ماه حبس به‌عنوان عنصر نامطلوب از آلمان اخراج کند. اما معامله فاشیسم آخوندی با دولت وقت آلمان و فشار سفارت رژیم در شهر بن و با پا در میانی هانس دیتریش گنشر، وزیر خارجه آلمان، تحت سیاست مماشات و استمالت با فاشیسم آخوندی حاکم بر ایران، باعث شد اخراج نشود. کاظم دارابی تحت همین سیاست خائنانه تا ترور میکونوس در سال ۱۳۷۱در آلمان باقی ماند و در بسیاری از عملیات تروریستی در آلمان شرکت داشت.

سرانجام سه روز بعد از دستگیری کاظم دارابی و با مشخص شدن ارتباطش با وزارت اطلاعات نظام ولایت فقیه و واحد برون‌مرزی سپاه پاسداران پای رژیم آخوندی به یکی از جنجالی‌ترین پرونده‌های قضایی تاریخ آلمان باز شد…

ادامه دارد

برای مطالعه شماره‌های قبل این سلسله مقاله به لینک‌های زیر مراجعه کنید

پاسداران ـ ترور ـ در ـ خدمت ـ دیکتاتور-۱

پاسداران ترور در خدمت دیکتاتور-۲

پاسداران ترور در خدمت دیکتاتور-۳

پاسداران ترور در خدمت دیکتاتور-۴

پاسداران ترور در خدمت دیکتاتور-۵

پاسداران ترور در خدمت دیکتاتور-۶

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *