پاسدار فیروز آبادی: شلیک موشک بدون اجازه مستقیم خامنه‌ای امکان ندارد

20161113101921171729291-2222

پاسدار حسن فیروزآبادی، رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح رژیم در مصاحبه با خبرگزاری نیروی تروریستی قدس موسوم به تسنیم گفت: «هیچ موشکی در این کشور شلیک نمی‌شود مگر این‌که مصوبه فرمانده کل قوا را داشته باشد.»

وی در قسمتی از این مصاحبه که روز شنبه ۲۲آبان منتشر شده است گفت: شلیک موشک «عماد» را حضرت آقا تصویب کردند… موشکی ساخته می‌شود وقتی آن موشک به مرحله تست می‌رسد باید مصوبه از «آقا» گرفته شود که همان موشک تست شود. برای شلیک باید از آقا اجازه گرفته شود. حتی برای شلیک در رزمایش‌ها هم باید از محضر رهبر انقلاب مجوز گرفته شود.

شلیک موشک بدون اجازه مستقیم فرمانده کل قوا امکان ندارد. اما قبل از آن کمیسیونهای فنی و سیاست‌گذاری مقدمات را فراهم می‌کنند، بررسی می‌کند که این موشک واقعاً از نظر فنی درست ساخته شده و آیا جواب می‌دهد؟ از لحاظ سیاسی وقت مناسبی است یا خیر؟ اقتضائات انقلاب اسلامی را دارد؟

پاسدار فیروز آبادی افزود: اینها در همان کمیسیون رأی‌گیری می‌شود و آن تصمیم از طریق ستاد کل گردش کار می‌شود و خدمت رهبری انقلاب می‌رسد و اگر «آقا» اجازه بفرمایند آن کار انجام می‌شود، اجازه ندهند انجام نمی‌شود، حتی زمان شلیک را و این‌که در چه زمانی شلیک شود را نیز ایشان تعیین می‌کنند که این باید فلان وقت شلیک شود. موشک چیز ساده‌ای نیست. یک گلوله کلاشینکف هم اشتباهی برود احتمالاً به کبوتری و یا لوله بخاری چیزی می‌خورد اما یک موشک اگر اشتباه برود بخشی از یک شهر را ممکن است ویران کند.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *