کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت به لغو مجازات اعدام به‌ویژه اعدام زنان و جوانان فرا می‌خواند

2015121614010497222

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران

رژیم زن‌ستیز آخوندی در روز پنجشنبه ۲۶ فروردین (۱۴ آوریل) در آستانه سفر خانم فدریکا موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا به ایران، یک زندانی زن به نام آمنه رضائیان را در زندان کاشمر به‌دار آویخت. وی ۴۳ ساله و به مدت دو سال زندانی بود. در حال حاضر دست‌کم یک زن دیگر در بند زنان این زندان در انتظار اجرای حکم اعدام است. به این ترتیب شمار زندانیان اعدام شده طی شش روز گذشته به ۱۴ تن بالغ می‌شود.
این اعدامها رودرروی فراخوانهای جامعه بین‌المللی به لغو مجازات اعدام صورت می‌گیرد. زید رعد الحسین کمیسر عالی حقوق‌بشر سازمان ملل‌متحد در روز ۲۶فروردین رژیم ایران را به لغو مجازات اعدام به‌خاطر جرایم مرتبط با مواد مخدر فراخواند و گفت: «در سال گذشته حداقل ۹۶۶ نفر در ایران اعدام شدند که بالاترین میزان در بیش از دو دهه است و ایران اکثریت اعدام را به‌خاطر جرایم مواد مخدر داشته است».
خانم سروناز چیت‌ساز مسئول کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران در این باره گفت: شمار فزاینده اعدامها توسط فاشیسم دینی حاکم بر ایران نشانگر آن است که نادیده گرفتن وضعیت فاجعه‌بار حقوق‌بشر در ایران به‌ویژه اعدام جوانان و زنان هیچ نتیجه‌یی جز تشویق این رژیم به ادامه این روند جنایت‌بار نداشته است. وی تصریح کرد که هر گونه مراوده با ایران باید به لغو مجازات اعدام به‌ویژه زنان و کودکان در ایران مشروط شود.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران
۲۷ فروردین ۱۳۹۵ (۱۵ آوریل ۲۰۱۶)

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *