گرامی‌داشت قربانیان سیل اخیر در دروازه قرآن شیراز

گرامی‌داشت قربانیان سیل اخیر در دروازه قرآن شیراز+فیلم

گرامیداشت قربانیان سیل اخیر در دروازه قرآن شیراز

جمعیت کثیری از مردم شیراز در دروازه قرآن تجمع کردند تا یاد قربانیان سیل اخیر را گرامی بدارند. آنها سرود ای ایران مرز پرگهر سر دادند.

در جریان سیل اخیر در دروازه قرآن تعداد زیادی از هموطنان جان باختند. رژیم آخوندی از اعلام آمار واقعی قربانیان خودداری می‌کند. اما برخی خبرها حاکی از ۲۰۰کشته است.

خانم مریم رجوی روز گذشته در پیامی در رابطه با سیل اخیر اعلام کرد:

هموطنان رنج‌کشیده در سراسر کشور!
مادران، پدران، دختران و پسران عزیزم که به‌خاطر فجایع قابل اجتناب سیلاب‌ها از خشم و تأثر به‌خود می‌پیچید.
برافروختگی شما علیه رژیم ولایت فقیه یعنی مسبب این همه ویرانی و مرگ و ماتم تمام رژیم را به‌وحشت انداخته است.
حق با شماست که در این سیلاب‌ها پایان کار آخوندها را می‌بینید. حق با شماست که در این سیلاب‌ها سرریزشدن فساد و جنایت آخوندها را می‌بینید.
این فاجعه باز هم اثبات کرد که چپاول و ویرانگری رژیم حاکم در این ۴۰سال یک سیاست جنایت‌کارانه است که در هر سیل و زلزله جان و زندگی انسانهای بی‌پناه را نابود می‌کند.
راستی چه شد که در شیراز فقط با یک بارندگی ۱۰دقیقه‌یی جمع کثیری از هموطنان ما قربانی شدند، با این همه مجروح و مصدوم و ویرانی؟
این بلا را آخوندهای اشغالگر بر سر شیراز و مردم دلاور آن آوردند. مسیل و تنگه‌یی را که محل هدایت سیلاب‌ها بود از بین بردند. در مسیر رودخانه خشک کنار دروازه قرآن تأسیسات شهری بنا کردند. و از قبل این طرح‌ها پول‌ها کلان نصیب خود یا همدستان‌شان کردند.
خانم رجوی افزود:‌

امروز زبان حال ایرانی‌ها در همه جا شعر حافظ شیرازی است که:
خوشا شیراز و وضع بی‌مثالش، خداوندا نگهدار از زوالش.
خدایا شیراز و همه شهرها و روستاهای ایران را از زوال و از ملال حاکمیت آخوندها نجات بده.
بدون تردید شما زنان و مردان و جوانان غیرتمند شیراز و دیگر شهرها و روستاهای ایران شر حاکمیت ننگین ولایت فقیه را از سر ایران کم خواهید کرد.
باز هم به‌ خانواده‌های داغدار در شیراز و همه خانواده‌ها در استانهای سیلزده تسلیت می‌گویم و برای مجروحان و مصدومان آرزوی بهبودی دارم.
دل‌های همه ایرانیان از بی‌پناهی مردم‌مان در این تراژدی به‌درد آمده است.
از فریاد انسان‌هایی که در اتوموبیل‌ها در محاصره سیلاب کمک می‌خواستند و فریادرسی نداشتند.
تا کودکان معصوم غرق شده در سیلاب و مردمی که زندگی‌شان را از دست دادند.
عموم هموطنان را در مناطق سیل‌زده و در نقاطی که در معرض خطر هستند، به همیاری فرامی‌خوانم.
تنها راه و بهترین راه این است که خودمان به‌کمک هم برخیزیم. هیچ‌کس و هیچ نیرویی نقدتر و مؤثرتر از نیروی همبستگی مردم ما نیست.
از همه به‌خصوص از شما جوانان می‌خواهم با تشکیل شوراهای مردمی در هر شهر و محله و روستا با سیل و عوارض مصیبت‌بار آن مقابله کنید.
امکانات سپاه و بسیج و ارتش و دستگاههای حکومتی که سرقت شده از مردم ماست، باید تماماً در اختیار مردم قرار بگیرد تا خودشان از گسترش ویرانی‌ها جلوگیری کنند.
از شما جوانان آزاده و از اعضای کانون‌های شورشی و شوراهای مقاومت می‌خواهم که هیچ فرصتی را برای کمک به خانواده‌های سیل‌زده از دست ندهید. به کمک مردم برای سازمان دادن شوراهای مردمی برخیزید که تنها راه غلبه بر عوارض این سیل ویرانگر است.
به کمک خانواده‌های سیلزده بروید و محبت‌ و عواطفتان را نثار آنها کنید. آخوندها این بلا را بر سر شهرها و مردم ما آورده‌اند بیایید در میان همین بلا، خیر و نیکی همبستگی را بسازیم که بزرگ‌ترین قدرت ملت ماست.
بیایید از اشکها و داغ‌ها ایمان نیروی همدلی و اتحاد علیه آخوندها برپا کنیم. در این روزهای سخت تکیه‌گاه یکدیگر و مردم‌مان باشیم. دست هم را بگیریم و طرحی‌ را که برای یک ایران آزاد و آباد داریم با هم به پیش ببریم.
با تسلیت مجدد و همدردی صمیمانه با هموطنان عزیزم در سراسر ایران

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *