یورش وحشیانه به زندانیان اهل سنت در زندان گوهردشت کرج

زندان گوهردشت

زندان گوهردشت

بنا بر اخبار دریافتی از داخل ایران مأموران گارد زندان گوهردشت کرج سه‌شنبه شب ۱۶مرداد وحشیانه به بند ۷سالن ۲۱ که زندانیان اهل سنت در آن مستقر هستند؛ یورش بردند. مأموران زندان باباتون زندانیان را مورد ضرب ‌و شتم قرار دادند به‌طوری‌که سر و دست عده‌یی از آنان شکست. دژخیمان زندان روز چهارشنبه آب و برق زندانیان را قطع کرد. همچنین زندانیان را، ممنوع الملاقات و مانع هواخوری آنها شد.

تشدید فشار و سرکوب علیه زندانیان اهل سنت

بر اساس این گزارش سه‌شنبه شب ۱۶مرداد ساعت ۲۲۴۵ هنگام خاموشی و استراحت زندانیان در بند ۷ سالن ۲۱ زندان گوهردشت که زندانیان اهل سنت مستقر هستند؛ مأموران گارد زندان همراه با مأموران اطلاعات به سالن بند زندانیان اهل سنت یورش بردند. هنگام یورش به بند با سر و صدا و فریاد زندانیان را بیدار کرده و با ضرب ‌و شتم از زندانیان خواستند که از جای خود بیرون بیایند. مأموران وحشیانه در ورود به بند افراد را باباتون مورد ضرب ‌و شتم قرار دادند به‌طوری‌که سر و دست عده‌یی از آنان شکست. تعدادی از زندانیان انگشتهای دست و پایشان ضرب دیده و یا شکست. همچنین دندان یکی از زندانیان در اثر ضربات باتون شکست.

ممنوع‌الملاقات کردن زندانیان اهل سنت

در حمله وحشیانه گارد زندان به زندانیان اهل سنت همچنین زندانی سیاسی نامق دلدل که ۱۰روز است در اعتصاب غذا است بیهوش شد و به بهداری زندان منتقل گردید زندانی دیگر عبدالرحمن سنگانی نیز بیهوش شد و به بیمارستان منتقل گردید.

به گزارش دریافتی؛ از ساعت ۲نیمه‌شب چهارشنبه تا غروب برق و آب بند زندانیان اهل سنت را نیز قطع کردند و زندانیان بدون برق و آب در هوای گرم تابستان به‌سر بردند.

روز چهارشنبه نیز برای این بند ملاقات را ممنوع اعلام کردند و مانع از هواخوری زندانیان شدند.

بیشتر بدانید:

چندی پیش جمعی از زندانیان اهل سنت در زندان گوهردشت کرج؛ طی بیانیه‌یی یاد ۲۵تن از همرزمان خویش را که روز ۱۲مرداد سال ۱۳۹۵ توسط رژیم ولایت فقیه اعدام شدند؛ گرامی داشتند.

در این بیانیه آمده است:

دو سال قبل در چنین روزی یعنی ۱۲مرداد سال ۱۳۹۵ جنایتکاران رژیم آخوندی ۲۵جوان پاک و معصوم اهل سنت را که کرد زبان بودند و تنها جرمشان مبارزه برای آزادی و نه به اعدام نه به ظلم نه به دیکتاتور و ‌استبداد بود را به صلیب کشیدند.

در یک روز تراژیک اما در پوشش یک روز عادی در حالی که اکثر زندانیان در روزه سنت بودند و گوشت قربانی برای خودشان تدارک دیده بودند که بعد از سالها طعمی از آب گوشت را مزه کنند؛ با جمع شدن در سر یک سفره در کنار هم در شروع افطار؛ ناگهان نیروهای گارد و ضدشورش به بهانه انتقال داخل سالن ریختند و تک به تک آنها را به بیرون از سالن بردند. آنها را دست بند و پابند و چشم‌بند زدند و دهانشان را هم با چسب بستند و همه را در کریدور اصلی طبقه پایین به صف کردند. آنها را با زبان روزه به سوئیتهای انتظار مرگ و اعدام بردند بدون این‌که اجازه نوشیدن یک جرعه آب را به آنها بدهند. ساعتی قبل از اجرای حکم آنها را در حالیکه دهان و دست و ‌پا و چشمانشان بسته بود باباتون و میله‌های آهنی مورد ضرب ‌و شتم شدید قرار دادند تا این‌که تمام استخوانهای آنها درهم شکست و بدنشان سیاه و کبود شد. خانواده‌های آنها هنگام دیدن پیکرهای فرزندانشان؛ این وضعیت را به چشم خود دیده بودند.

مطالب مرتبط:

بیانیه زندانیان اهل سنت در سالگرد اعدام ۲۵زندانی سیاسی

ایران:‌ شکنجه و اعمال فشارهای ضدانسانی علیه زندانیان سیاسی بی‌وقفه ادامه دارد

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *