۳۱کشته و دهها مصدوم بر اثر سیل و طوفان و صاعقه در ۲۳روز گذشته در ایران- پیام مریم رجوی

پیام مریم رجوی برای ۳۱کشته و دهها مصدوم بر اثر سیل و طوفان و صاعقه در ۲۳روز گذشته در ایران: همگان را به تشکیل شوراهای مردمی و کمک‌رسانی مستقل فرا میخوانم

به اعتراف سخنگوی سازمان اورژانس رژیم طی ۲۳روز گذشته به‌دنبال سیل و صاعقه در ۱۷استان کشور متأسفانه ۳۱تن کشته و ۷۱تن نیز مصدوم شدند.

مجتبی‌خالدی گفت: از تاریخ ۱۸اردیبشهت تا ۱۰خرداد ماه به‌علت سوانح جوی (سیل – صاعقه و توفان) در استانهای اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، خراسان رضوی و جنوبی، چهارمحال بختیاری، اصفهان، کرمانشاه، کردستان، فارس، خوزستان، کرمان، لرستان، مرکزی، کهگیلویه و بویر احمد و گیلان ۳۱نفر کشته و ۷۱نفر مصدوم شدند.

وی افزود: سیل ۶نفر فوتی و ۱۲نفر مصدوم، صاعقه ۲۵نفر فوتی و ۳۹نفر مصدوم و توفان نیز ۲۰مصدوم در استانهای مختلف بر جای گذاشت.

پیام مریم رجوی درباره طوفان و سیل ویرانگر در بخشهای وسیعی از ایران با دهها قربانی و هزارات بی خانمان

بار دیگر طوفان و سیل ویرانگر بخشهای وسیعی از ایران را فراگرفته و دهها قربانی و هزاران بی‌خانمان بجا گذاشته است. با صمیمانه‌ترین تسلیتها و آرزوی بهبودی سریع مصدومان، همگان را به تشکیل شوراهای مردمی و کمک‌رسانی مستقل فرا میخوانم، رژیم آخوندها کاری جز حفظ سلطه ننگین خود ندارند.

به یاری سیل‌زدگان اردبیل، آذربایجان، زنجان، خراسان،چهارمحال و بختیاری، اصفهان، کرمان، کرمانشاه، لرستان، فارس، خوزستان، مرکزی، کهگیلویه و بویراحمد و گیلان بشتابید. آخوندها با چپاول، نابودی محیط‌زیست و هدر دادن سرمایه ها در جنگ افروزی، ایران را در برابر حوادث طبیعی بی‌دفاع گذاشته‌اند.

در حاکمیت آخوندها روزی نیست که مردم بخاطر حوادث طبیعی در سوگ و داغدار نباشند. یک‌روز سیل، یک‌روز زلزله، یک‌روز آتش‌سوزی. حوادث قابل پیشگیری و پیش‌بینی به‌دلیل از بین بردن زیرساخت‌های کشور و عدم رسیدگی و کمک‌رسانی به فاجعه تبدیل میشوند.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *