حرفهای زهر آلود رفسنجانی: جنگ سوریه هزینه‌بر است

201651915174407586321-2222

رفسنجانی در مصاحبه با روزنامه حکومتی اعتماد که امروز ۱۰آبان درج شده رو در روی خامنه‌ای سخنان زهرآلودی را در مورد مهمترین بحرانهای رژیم مطرح کرده است.
از جمله در رابطه با جنگ سوریه و دخالت رژیم در آن گفته است: «حزب‌الله در سوریه مشغول شده و نیروهایش گرفتاری پیدا کردند. الآن شرایط منطقه خیلی بد است و ما داریم هزینه می‌کنیم»

رفسنجانی در این مصاحبه از برجام حمایت کرد و در پاسخ به سؤالی درباره مخالفتها به باند خامنه‌ای حمله کرد و گفت: «در داخل هم تندروهایی که اصولاً ماجراجویی می‌کنند، عصبانی هستند. چون کار خیلی بزرگی شد. یعنی با کار مبنایی‌ای که آقای دکتر روحانی کرد، الآن راه‌مان کم و بیش باز شده است، البته پیش‌بینی هم می‌شد که در بعضی چیزها احتیاج به تصویب است».

رفسنجانی با حمله به باند خامنه‌ای به‌خاطر درگیریشان با دولت آخوند روحانی گفت: «رسانه‌ها و تریبونها دست مخالفان سیاسی دولت است که هر چه می‌خواهند، می‌گویند و یک عده هم چشم بسته و گوش باز قبول می‌کنند. … هدف‌شان این است که آقای دکتر روحانی شکست بخورد و خودشان بیایند».

وی افزود: «نتیجه عکس می‌گیرند. … از نتیجه (انتخابات) در تهران چه فهمیدیم؟ مردم تهران قشر روشن‌تری هستند. از این حرف‌ها نتیجه عکس می‌گیرند و جز تلف کردن کاغذ و وقت و پول، نتیجه‌یی نگرفتند که عصبانی هستند.»

رفسنجانی همچنین به وضعیت وخیم اقتصادی اعتراف کرد و گفت: «یکی مسأله اشتغال است. الآن ما نیروهای خوب بیکار خیلی زیاد داریم. مسأله دیگر تورم است… مردم که می‌خواهند وسیله بخرند، هنوز حداقل ٨ درصد از پارسال گران‌تر می‌خرند. یعنی ٨ درصد به همه گرانی‌هایی که هست، اضافه می‌شود.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت رژیم در پاسخ به این سؤال که آیا در دوره بعدی، با توجه به این‌که سن برجام هم بیشتر می‌شود و دو، سه سال هم از آن می‌گذرد، می‌توان با آمریکا در حوزه‌ها و مسائل دیگر کار کرد یا خیر؟ گفت: من فکر می‌کنم، می‌توانیم. تشکیلات آنها سازمان‌یافته و قوی است. الآن خودشان مسائل معاملات را حل می‌کنند. مسأله بویینگ را حل کردند. اجازه وام به بانکهایی را که به ما وام نمی‌دادند، دادند تا برای خرید از وام استفاده کنیم. کارهای ما رو به پیش است و می‌تواند به جلو برود.

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *